Пошук

Відключення світла: як зберегти спокій та налагодити побут без електроенергії

0
394

Холодні пори року та можливі відключення електроенергії не повинні викликати тривогу. Завдяки невеликій підготовці, кожен з нас може зустріти зиму зі спокоєм та впевненістю, забезпечивши комфорт та безпеку собі та своїм близьким. Редакція EasyPay підготувала практичні поради, які допоможуть вам підготуватися до ймовірних відключень електроенергії та зберегти тепло і затишок вдома. Ми поговоримо про:

▪️ Чому так важливо бути готовим до зимового сезону?
▪️ Як підготуватись до тривалих відключень світла?
▪️ Які бувають альтернативні джерела енергії?

Чому важливо заздалегідь бути готовими до зимового сезону?

Відключення світла, спричинені російськими атаками на енергетичну інфраструктуру, є серйозною проблемою як влітку, так і взимку. Однак зимові блекаути можуть нести у собі значно більші ризики для здоровʼя та звичного побуту кожної української родини. Тому підготувавшись до можливої відсутності світла, ми не лише забезпечимо собі комфорт, але й зміцнимо свою впевненість у майбутньому. Основними причинами для завчасної підготовки є:

  • Збереження тепла в домі взимку відсутність опалення може призвести до переохолодження, особливо для вразливих категорій населення (діти, літні люди, люди з хронічними захворюваннями).
  • Комфорт житла відсутність світла ускладнює приготування їжі, обігрів дому та виконання інших побутових завдань.
  • Психологічний стан — тривалі відключення світла та тепла можуть призвести до стресу, депресії та інших психологічних проблем.
  • Соціальна взаємодія — відсутність електроенергії обмежує можливості для спілкування та отримання інформації від навколишнього світу.

Чому важливо заздалегідь бути готовими до зимового сезону?

Як підготуватись до відключень?

Попри героїчні зусилля енергетиків, ми маємо бути готові до будь-яких сценаріїв і мати змогу забезпечити собі та своїм родинам домашній затишок та тепло самостійно. Отож, як варто готуватися до можливих відключень? Які речі варто мати вдома, щоб почуватися в безпеці та комфорті навіть у таких ситуаціях? 

Розгляньмо детальніше, що потрібно зробити, щоб бути готовими до будь-яких викликів 👇

  1. Підготуйте певний запас їжі швидкого приготування або продуктів, які не потрібно тримати в холодильнику — консерви (м’ясо, риба, овочі), крупи (гречка, рис, пшоно), макарони, бобові, горіхи, сухофрукти, супи швидкого приготування та каші. Запасіться питною водою в пляшках із розрахунку приблизно на 3 літри на людину на добу.
  2. Обовʼязково складіть аптечку першої допомоги з необхідними препаратами — знеболювальні, жарознижувальні, засоби для лікування хронічних захворювань. Додайте туди засоби гігієни — мило, шампунь, туалетний папір, вологі серветки, дезінфекційні засоби.
  3. Підготуйте теплий домашній одяг з натуральних матеріалів, таких як вовна, кашемір або акрил з додаванням вовни. Вони добре утримують тепло і довго служать. 
  4. Запасіться свічками (великі свічки для тривалого горіння, маленькі — для короткочасного освітлення), ліхтариками (ручними або магнітними), сірниками, запальничками та батарейками різних типів.
  5. Придбайте декілька павербанків та радіоприймач, щоб залишатися на зв’язку з рідними та близькими, отримувати актуальну інформацію та підтримувати заряд своїх пристроїв навіть тоді, коли немає електроенергії.
  6. Обовʼязково майте запас готівки, адже відключення світла можуть призвести до збоїв у роботі банківської системи та відсутності мобільного звʼязку для оплати товарів онлайн. Тому, щоб уникнути незручностей, варто мати під рукою певну суму паперових грошей.
  7. Щоб зберегти тепло вдома утепліть трубопровід, замажте всі щілини у дверях та вікнах за допомогою герметика або монтажної піни. Якщо у вас дерев’яна підлога, додатково утеплити її можна за допомогою теплоізоляційного матеріалу або килима. А детальніше про те як підготувати свою домівку до зимового сезону і як Україна готується до енергетичних викликів ми розповідали за посиланням

Як підготуватись до відключень?

Альтернативні джерела енергії 

Сьогодні, в умовах можливих обстрілів та відключень світла, питання енергетичної незалежності стало важливим для кожної родини. Отже, розгляньмо, які альтернативні джерела енергії можуть використовувати українці під час блекаутів?

Повербанк

Повербанк — це незамінна річ під час відключень світла. Це портативний зарядний пристрій, який дозволяє заряджати різноманітні гаджети, такі як смартфони, планшети, смартгодинники, невеликі ноутбуки та інші пристрої, які живляться від USB-порту. При виборі повербанка варто звернути увагу на:

  • Місткість: Вимірюється в міліампер-годинах (mAh). Чим більша місткість, тим більше разів ви зможете зарядити свій гаджет.
  • Вихідні порти: Перевірте, які типи портів (USB-A, USB-C) є на повербанку і чи вони сумісні з вашими пристроями.
  • Потужність: Важлива для швидкої зарядки потужних пристроїв, таких як ноутбуки.
  • Додаткові функції: Деякі повербанки мають вбудовані ліхтарики, дисплеї для перевірки заряду та інші корисні функції.

А блок безперебійного живлення стане в пригоді, якщо потрібно зберегти важливі дані або безпечно завершити роботу з технікою під час відключень електроенергії. 

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) — це пристрій, який підтримує стабільну напругу в електромережі на рівні 220 В. Він захищає побутову та офісну техніку від перенапруги та повних відключень електроенергії. Завдяки ДБЖ ви можете бути впевнені, що ваші прилади працюватимуть безперебійно, навіть якщо в мережі виникатимуть збої.

Що таке повербанк?

Портативна зарядна станція

Зарядні станції — це незамінний помічник у сучасних умовах. Вони забезпечать вашу техніку енергією як під час відключень світла, так і за відсутності доступу до електромережі. Портативні зарядні станції відрізняються від повербанків більшою потужністю, що дозволяє підключати до них побутові прилади. Перед вибором станції необхідно розрахувати загальну потужність споживання вашої техніки. Наприклад, для забезпечення одночасної роботи такої кухонної техніки як холодильник, мікрохвильовка та електрочайник потрібна станція потужністю не менше 2 500 Вт.

Ще однією перевагою портативних станцій є можливість підзарядки від різних джерел —  розетки, акумулятора автомобіля, сонячної панелі тощо. Завдяки цьому її можна використовувати будь-де — у квартирі, приватних будинках або в подорожах. 

Що таке портативна зарядна станція?

Генератор

Генератор — це незамінний помічник під час тривалих відключень електроенергії, особливо в умовах воєнних дій та обстрілів енергетичної інфраструктури. Він перетворює механічну енергію (від спалювання палива) на електричну, забезпечуючи автономне живлення ваших приладів. Вибір генератора залежить від ваших потреб:

  • Потужність: Визначається сумарною потужністю приладів, які ви плануєте підключати одночасно.
  • Тип палива: Бензинові – легкі та компактні, але витрачають більше палива. Дизельні – потужніші та економніші, але важчі. Газові – екологічні, але вимагають підключення до газової мережі.
  • Тип запуску: Ручний або електричний стартер.
  • Інверторні чи ні: Інверторні генератори забезпечують стабільну синусоїдальну напругу, що важливо для чутливої електроніки.

❗️ Обираючи генератор, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб підібрати оптимальний варіант для ваших потреб. Пам’ятайте, що генератор — це не лише джерело енергії, а й відповідальність. Використовуйте його згідно з інструкцією з експлуатації та дотримуйтесь правил безпеки.

Що таке генератор?

Відновлювальні джерела енергії

Відновлювані джерела енергії (ВДЕ) стали справжнім рятунком для України в умовах постійних обстрілів енергетичної інфраструктури. Вони забезпечують автономність і стабільність енергопостачання, особливо в тих регіонах, де централізоване електропостачання було пошкоджено. Які ж джерела енергії є найбільш актуальними для України?

  • Сонячні панелі — встановлюються на дахах багатоквартирних та приватних будинків, підприємств, а також на спеціальних сонячних електростанціях і є найбільш поширеним видом ВДЕ в Україні.
  • Вітрові електростанції — встановлюються в вітряних регіонах країни та приватних домогосподарствах. Вони забезпечують стабільне виробництво електроенергії протягом року.
  • Малі гідроелектростанції можуть бути встановлені на річках, забезпечуючи електроенергією віддалені населені пункти. 

Щоб зробити українські домогосподарства та бізнеси менш залежними від централізованого енергопостачання, держава запустила низку програм фінансової підтримки. З 20 липня українці можуть скористатися безвідсотковими кредитами на встановлення сонячних панелей та інших альтернативних джерел енергії, а малий та середній бізнес — отримати пільгове кредитування для енергоефективних проєктів. Окрім того, ОСББ можуть взяти участь у програмі «ГрінДІМ» та стати більш автономними, забезпечивши свої оселі теплом та світлом самостійно.

Відновлювальні джерела енергії

EasyPay дбає про вас і надає можливість проводити фінансові операції навіть під час відключень світла. Скористайтеся нашою інтерактивною мапою, щоб знайти найближчий термінал і оплатити необхідні послуги. Під час відключень електроенергії найчастіше працюють термінали, розташовані в метро або торгових центрах, обладнаних резервними джерелами живлення. Там можна перерахувати кошти близьким, придбати квитки на транспорт, поповнити інтернет та мобільний рахунок собі або рідним.

👉 Сайт і застосунок EasyPay працюють автономно, незалежно від стану енергосистеми країни та будуть доступні до використання у будь-який момент. 

❗️ Не відкладайте важливі платежі на потім, сплачуйте «комуналку» через термінал коштами з «Національного кешбека» — зробіть свій внесок у відбудову держави! Памʼятайте, сплата комунальних послуг — це не просто особиста справа, а й обовʼязок кожного українця, адже отримані кошти інвестуються у відбудову енергетичних мереж та розвиток економічного сектору країни. 

Отже, хоч відключення світла приносять певні незручності, вони також об’єднують нас. Завдяки простим діям, таким як створення запасу продуктів, утеплення житла та підготовка альтернативних джерел електроенергії, ми можемо зробити наше життя більш комфортним навіть у складних умовах. Пам’ятайте, що навіть у темряві завжди є шлях до світла 💙

А ще, підписуйтеся на наші соцмережі та першими дізнавайтеся про найвигідніші пропозиції та зручні платіжні інструменти!


Ольга Севрук
Всі статті автора
Редакторка блогу
Всі статті автора
Залишити коментар