Як знайти Пункт незламності: 4 способи відшукати місця зі стабільним зв’язком та електроенергією під час блекауту
У сучасних реаліях Пункти незламності, на жаль, досі залишаються надзвичайно актуальними. Тому важливо заздалегідь підготуватися та знати, як швидко знайти безпечні місця з вільним доступом до електроенергії, зв’язку й тепла. Розгляньмо детальніше чотири актуальних способи знайти Пункти Незламності в Україні як онлайн, так і офлайн 👇
▪️ Мобільний застосунок «Дія»
▪️ Чат-боти в месенджерах
▪️ Офіційний сайт «ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ»
▪️ Місцеві органи влади
Що таке Пункт незламності?
Пункт незламності — це спеціально облаштоване місце, створене для забезпечення базових потреб громадян під час кризових ситуацій, зокрема відключень електроенергії та тепла чи втрати зв’язку. Такі пункти функціонують як тимчасові притулки, де можна зарядити пристрої, отримати доступ до інтернету тощо. І найчастіше вони розташовані у громадських місцях: школах, адміністративних будівлях, торгівельних центрах, а також у спеціально встановлених наметах.
Пункти незламності зазвичай розраховані на короткочасне розміщення 40–500 людей одночасно, однак часових лімітів для перебування не має. Тож залишатися у безпеці можна стільки, скільки потрібно. Станом на квітень 2024 року, в Україні функціонувало 12 674 пункти, а до відкриття у разі потреби були готові ще 646 — про це повідомляла пресслужба Міністерства розвитку громад, території та інфраструктури України.
4 способи знайти Пункт незламності
Існує кілька способів перевірити наявність Пунктів незламності та прокласти до них маршрут — про них далі й поговоримо. Але насамперед наголошуємо, що з міркувань безпеки їх геолокації не відображаються в Херсонській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та частково Харківській, Чернігівській, Дніпропетровській і Миколаївській областях.
1. Мобільний застосунок «Дія»
Не лише «Держава у смартфоні», а й зручний доступ до мапи Пунктів незламності та укриттів у Дії. У застосунку ви можете знайти потрібне приміщення за геолокацією або ж завантажити карту міста/області, щоб користуватися нею офлайн. Також функціонал має зручні фільтри, аби спростити пошук за конкретними параметрами. Наприклад, можна вибрати приміщення, які доступні для людей з інвалідністю чи відчинені прямо зараз або ж вказати необхідні зручності: наявність генератора, інтернету, зв’язку, зарядки, води, тепла, аптечки чи банкінгу.
Зверніть увагу, що в Дії відображаються укриття, які відриті для всіх громадян, пройшли перевірку та працюють цієї миті.
Як знайти Пункт незламності через Дію:
- Завантажте або відкрийте застосунок Дія;
- На головному екрані чи в розділі «Сервіси» знайдіть опцію «Незламність»;
- Надайте доступ до геолокації, щоб побачити найближчі пункти в радіусі 1,5 км або завантажте карту для офлайн-доступу;
- Виберіть потрібне приміщення і натисніть «Прокласти маршрут».
Застосунок оновлює інформацію в режимі реального часу, тож усі пункти, які відображаються, працюють і доступні зараз. До того ж ви маєте можливість переглянути контактну інформацію, фото та відгуки про конкретний Пункт незламності чи укриття й на основі цього вирішити — йти туди чи ні.
2. Чат-боти в месенджерах
Скористатися пошуком Пунктів незламності можна й у Telegram чи Viber, де доступні спеціальні чат-боти.
Щоб знайти Пункт незламності через чат-бот:
- Відкрийте посилання на чат-бот у вашому месенджері: Viber або Telegram;
- Натисніть кнопку «Старт»;
- Виберіть у меню «Пошук пункту»;
- Поділіться геолокацією або введіть назви міста чи району та вулиці;
- Отримайте список доступних пунктів з адресами, графіком роботи, доступними зручностями тощо.
Інформація в чат-ботах оновлюється безпосередньо через офіційні джерела.
3. Офіційний сайт «ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ»
На офіційному сайті ініціативи, nezlamnist.gov.ua, можна отримати доступ до інтерактивної карти, яка містить інформацію про всі Пункти незламності в Україні. Однак, зверніть увагу, що наразі вона працює у тестовому режимі, тому відображення певних об’єктів може відбуватися некоректно — у такому випадку рекомендуємо скористатися альтернативними способами пошуку, зазначеними вище.
Як знайти Пункт незламності через сайт:
- Перейдіть на сайт;
- Скористайтеся інтерактивною мапою для пошуку найближчого пункту;
- Для зручності, використовуйте функцію геолокації, яка автоматично покаже пункти у вашій місцевості.
Рекомендуємо заздалегідь зберегти карту у вигляді скриншотів чи записати адресу Пункту на випадок втрати інтернет-з’єднання.
4. Місцеві органи влади
Багато обласних і міських адміністрацій публікують списки Пунктів незламності на своїх офіційних сайтах або через соціальні мережі. Це один із надійних способів отримати локальну інформацію.
Щоб знайти Пункт незламності у регіонах:
- Перейдіть на сайт вашої обласної чи міської адміністрації.
- Знайдіть розділ із новинами або оголошеннями, де зазвичай розміщують списки.
Також рекомендуємо слідкувати за офіційними сторінками адміністрацій у Facebook, Telegram чи інших соціальних мережах або ж звернутися на гарячу лінію місцевої влади, коли потрібна термінова допомога. Якщо наразі відсутній доступ до інтернету, можете запитати інформацію в найближчих державних установах.
Пункти Незламності — це місця, які забезпечують мінімальний комфорт у найважчі моменти. На жаль, їхня актуальність залишається високою, тому важливо підготуватися заздалегідь: записати адреси, завантажити мапи та знати, як діяти у разі надзвичайної ситуації. Бережіть себе 💙💛
Підписуйте на соцмережі EasyPay, щоб першими дізнаватися про оновлення сервісу, FinTech-новини та важливі ініціативи!