Пошук

Коли закінчується опалювальний сезон у 2025 році?

0
261

В Україні опалювальний сезон традиційно триває з 15 жовтня до 15 квітня, проте конкретні терміни його завершення не є фіксованими. Крім погодних показників, на тривалість опалювального періоду впливають такі фактори, як

  • стан тепломереж;
  • рівень енергоспоживання;
  • наявність запасів палива;
  • соціальні аспекти — зокрема, забезпечення комфортних умов у школах, лікарнях та інших соціально значущих установах. 

Тому у різних регіонах країни завершення опалювального сезону може відбуватися в різний час. У 2024 році, через аномально теплу весну опалювальний сезон у багатьох містах завершився раніше запланованого. Так, 26 березня 2024 року опалення вимкнули в Харкові та Херсоні, 29 березня — в Чернігові, а 1 квітня — у Вишгороді.

Опалювальний сезон 2025

Коли відключать опалення у 2025 році 

Варто зазначити, що початок та кінець опалювального періоду кожного року визначається місцевими органами влади та чітко регламентується пунктом 8 Правил надання послуг з теплопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 830 від 21 серпня 2019 року. Цей нормативний акт встановлює загальні принципи та умови, які регулюють процес забезпечення населення теплом.

Згідно з чинним законодавством, опалювальний сезон завершується, коли середньодобова температура повітря три дні поспіль перевищує +8°C. Однак фактичні терміни відключення тепла можуть змінюватися залежно від регіону та погодних умов.

Коли вимкнуть опалення?

У Києві опалювальний сезон триватиме до настання стійкого весняного тепла. Це рішення обумовлене тим, що міська система теплопостачання є однією з найбільших у Європі та вимагає часу для переходу на літній режим. 

«Теплопостачальні підприємства міста постійно моніторять температуру зовнішнього повітря та перспективний прогноз. Щойно погода стабілізується, це дасть нам можливість відключити опалення», — зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Петро Пантелеєв також зауважив, що відключення опалення може призвести до збільшення споживання електроенергії, що, своєю чергою, може спричинити її дефіцит, враховуючи значні пошкодження, завдані українській енергосистемі. Він підкреслив, що в умовах війни та постійних атак на енергетичну інфраструктуру, кожен крок у прийнятті рішень щодо опалювального сезону має бути ретельно виваженим.

А щоб і надалі залишатись в курсі останніх новин світу фінансів та технологій — підписуйтесь на наші соцмережі 👇


Ольга Севрук
Всі статті автора
Редакторка блогу
Всі статті автора
Залишити коментар