Куди звертатися, якщо комунальні платежі завищені

views 4 577

Тарифи на комунальні платежі в Україні після їх встановлення мають бути затверджені місцевими органами влади. Але населення все частіше сумнівається в адекватності показників тарифів і в коректності процедури затвердження владою, адже за останні роки вони стрімко зросли. Саме тому споживачі починають замислюватися, чи не завищені тарифи, і шукають, куди скаржитися на комунальні платежі.

Перед тим, як складати звернення до відповідних органів про завищену вартість послуг ЖКГ, потрібно розібратися в тому, як формуються тарифи. Вони повинні бути встановлені відповідно до державних норм, а також з урахуванням реформ, які зараз відбуваються в комунальних підприємствах. Такі підприємства повинні утримувати значне підвищення вартості за рахунок внутрішніх реформ: скорочення штату, переходу на електронну систему діловодства, оптимізацію керівних посад та ін. А ті організації, які не проводять таких заходів, а навпаки, піднімають зарплати, вводять нових співробітників в штат, включають свої внутрішні витрати в загальну суму комунальних тарифів.

У разі, якщо ЖКГ організації продовжують недоцільно підвищувати вартість і ставити ультиматум населенню (або платіть, або відключимо світло, воду і т. д.), спочатку потрібно звернутися до постачальника і отримати офіційну відповідь про метод розрахунку тарифу. Якщо ж прийде невизначена відповідь або з’ясується, що тариф не пройшов перевірку в органах місцевої влади, слід звернутися в Антимонопольний комітет у сфері комунальних послуг (НКРЕКП). Після складання заяви почнеться процес перевірки ЖКГ підприємства, стягнення штрафів або підтвердження доцільності призначених тарифів. Заява повинна містити прохання розібратися в тому, як зазначена комунальна організація використовує монопольну ситуацію на ринку.

Після ретельних перевірок і офіційної відповіді від антимонопольної організації споживач матиме відповіді на питання щодо тарифів. Також варто зауважити, що всі жителі мають право змінити приватну компанію, яка обслуговує будинок (ЖЕК і ін.). Потрібно тільки написати заяву про зміну старої обслуговуючої компанії на нову і ухвалити рішення на зборах мешканців.

Підсумуємо вище написане. Споживачеві потрібно звертатися в такі структури, щоб розібратися із завищеними цінами на комунальні платежі:

 • Перш за все – безпосередньо в комунальну організацію, яка є постачальником послуг.
 • До органів місцевої влади.
 • В Антимонопольний комітет з питань надання комунальних послуг в Україні.

9 comments

 1. Лакатиш Василь сказав:

  Чому при оплаті за електроенергію через комп’ютер,там не пишуть покази лічильника? З якою метою мені збірати квитанції об оплаті, якщо там пишуть лише тільки суми оплати, які не зрозуміти за що? Навіщо покази лічильників засекречувать?

  • Customer Support EasyPay сказав:

   Доброго дня. Яку саме послугу Ви сплачували?

   • Тамара сказав:

    Я хочу написать о льготе “Участникам Великой отечественной войны, которую сейчас не понятно как будут предоставлять людям, которым 89 -90…. лет. Они еле передвигаются в лучшем случае или уже лежачие.Должны сейчас 100% оплатить коммунальные услуги, а перерасчета пока нет. Действия этих законодателей абсурдны.

 2. Александра сказав:

  Добрый день. У нас новый дом, сданный в эксплуатацию больше года назад. Управляющая компания, не заключая индивидуальные договора с каждой квартирой, выставляет счета на основании снятия показаний со счетчиков. Тариф на электроэнергия для жилых квартир весь 2018 год строительный (2,64 грн), а за январь 2019 уже 2,86 грн. Имеет ли Управляющая компания выставлять такие счета, при этом даже без договора с собственниками квартир на возмещение затрат на электроэнергию? (Ихний ответ: у них действующий договор с РЭСом ещё со времен строительства дома и РЭС не хочет заключать индивидуальные договора с каждой квартиры, пока все не оформят право собственности (часть квартир ещё долго не будут его оформлять, так как брали квартиры для перепродажи))

 3. Виталий сказав:

  Добрый день. Обращаемся к вам из города Лозовая , Харьковская область ,моя мать пенсионер , всегда своевременно оплачивает коммунальные услуги по счетчикам , но вот на протяжении уже нескольких месяцев , мама подает отчеты счетчиков в службу , а когда приходит время оплаты , там постоянно дописывают лишние данные , объяснять ни чего не желают , может быть вы нам подскажете , что делать в таких случаях. К президенту Зеленскому В А с таким вопросом как то
  не удобно , а с другой стороны , почему и кому мы должны отдавать свои деньги. Мама проработала на государственных предприятиях почти 40 лет , Пенсия 2000 гривен , смешно . Коммунальные платежи больше пенсии , да дают какую то субсидию , ок , а как же тогда прожиточный минимум ? Еще много конечно чего можно написать , но суть письма в том , что бы вы смогли помочь разобраться , почему в платежках дописывают лишние данные счетчиков .

 4. Игорь сказав:

  Доброго дня! пользовались скважинной вот уже 8й год,в багато поверховому будинку,платили 14грн за воду,хоч і не мали так я вода зі скважини,потім стали платити за водовідведення 17грн. перейшли на центральне водопостачання,скважину вони опечатали 14 січня 2020р,до цього проблем вісім років з нею не було,люди навколо в частних будинках всі нею користуються(Брюховицький водоканал,поставив космічний тариф 28.50 (в чем причина ?як що ми відносимось до Шевченківського району міста Львова,і тарифи у львові 14 грн за куб ,чому нам встановили такий високий тариф!?до кого звернутися щоб це виправити ?водоканал хоче щоб ми встановили і підписали з ними договір але нас не влаштовують такі необґрунтовані завищені тарифи,структуру не надали без попередження без обналювання лічильника!

 5. Елена сказав:

  Добрый день. Ку да я могу обратится по поводу повышения платы за отопление? Каждый месяц платили по 730 грн, а в этом месяце пришел счет на 2222 грн!

  • Служба підтримки EasyPay сказав:

   Здравствуйте, Елена!

   Прежде всего обратитесь в коммунальное предприятие, чтобы уточнить причину, по которой была выставлена данная сумма к оплате.

   С уважением, команда EasyPay!

 6. Дина Шкуренко сказав:

  Какую ответственность несёт управляющая компания ,предоставляя необоснованные суммы за оплату хозяйственных расходов .У нас начисляется оплата по тарифу необоснованно с М2 площади квартиры,при этом не имеют никакого отношения к квартирам.Их обязанность соблюдение общественного порядка во дворе,считаю что и расчёт должен быть со всех одинаков-то есть с квартиры 200 м2 и с квартиры 70 м2 так как услугу получаем все одну и ту же

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *