Пошук

Підсумки фінтех-конференції Money 20/20 Europe 2023

0
281

В Амстердамі пройшла найбільша щорічна фінтех-конференція Money 20/20 Europe 2023. Ділимося головними інсайдами з вами!

Про що говорили на Money 20/20 Europe?

Звичайно, темою №1 для обговорення залишається штучний інтелект, особливо генеративний. Гендиректор і співзасновник компанії фінансової інфраструктури FintechOS Тео Блідарус заявив CNBC:

«Роботу, яка зазвичай займає близько одного-двох тижнів, тепер можна виконати за 30 хвилин. Звичайно, вам все ще потрібно трохи відшліфувати її, але я вважаю, що в принципі це дає змогу витрачати час на більш продуктивні речі – творчу, а не на інтеграційну роботу».

А ось напрямок криптовалюти значно втратив свої позиції. Це пов’язують з нормативною невизначеністю та позовами, які почали з’являтися. Останньою гучною судовою справою, яка розпочалася якраз на початку конференції став позов Комісії з цінних паперів і бірж США на криптобіржу Binance. Також майже не згадували на конференції про блокчейн.

Дізнайтеся першими про що говорили на найбільшій фінтех-конференції Money 20/20 в Амстердамі.

Інші ключові теми, які обговорювали на Money 20/20 Europe 2023:

  • Цифрові валюти центрального банку (CBDC)

Представлення цифрових валют центрального банку є серйозним викликом для фінансів. Хоча це відкриє прямі депозити в центральному банку для всього населення, а не лише для великих установ, існують технічні проблеми та проблеми безпеки, які необхідно подолати. І хоча до впровадження CBDC на основних ринках може залишитися ще кілька років, вони, ймовірно, відіграватимуть важливу роль у формуванні майбутнього галузі.

  • Альтернативні способи оплати

Поряд з оплатою за допомогою дебетової та кредитної картки тепер звичним є можливість оплати покупки за допомогою передплачених карток, мобільних платежів, цифрових гаманців і миттєвого фінансування. Однак популярність різних способів оплати створює проблеми регулювання над якими ще потрібно ретельно працювати.

  • Екологія

Фінансові компанії у всьому світі переглядають поточні процеси та операції й визначають, як можуть змінити свою роботу задля підтримки екології. Ця тема однозначно залишиться обговорюваною найближчі декілька років, тому компаніям варто переглянути свої практики сталого розвитку та скорегувати їх відповідно до вимог суспільства.

  • Open Banking

Щоб забезпечити найкращий рівень обслуговування та персоналізації для клієнтів банківський сектор використовує технології з відкритим вихідним кодом та API. Компанії все частіше передають дані про споживачів уповноваженим третім сторонам, які допомагають надавати першокласні продукти та послуги. Такий «обмін» даними покращує вибір споживачів, додає гнучкості й інклюзивності до прийняття рішень. Завдяки цьому користувачі можуть переглядати свій фінансовий портфель за допомогою однієї програми та здійснювати транзакції майже миттєво.

  • Клієнтський досвід

Величезна конкуренція на ринку змушує компанії пропонувати найшвидшу, найпростішу та найбільш гнучку взаємодію з клієнтами й ми бачимо, як цей досвід покращує надання послуг та розвиває технологічні продукти.

На одній із панельних дискусій спікери обговорювали небезпечну ситуацію, яка розгортається в Україні та нові виклики, з якими доводиться стикатися. На сцені виступали Дон Гінзел, директора Holland Fintech, Джесс Тернер, EVP, Global Open Banking & API в Mastercard, Михайло Рогальський, співзасновник monobank та Світлана Сергійчук, CEO та співзасновниця Neofin.

На конференції Money 20/20 Europe 2023 на одній із панельних дискусій обговорювали Україну.

Також на конференції відбулося святкування 5-річчя глобальної програми сприяння різноманітності та розширення прав і можливостей жінок у секторі фінансових послуг і фінтех у своєму флагмані – RiseUp. Завдяки поєднанню програм наставництва, ініціатив професійного розвитку та можливостей для спілкування, програма допомогла жінкам подолати бар’єри та досягти успіху у відповідних галузях. «Ми раді відзначити чудову подорож RiseUp, оскільки ми відзначаємо п’ять років захисту жінок у сфері фінансових послуг і фінтех. RiseUp виходить за рамки простого діалогу щодо гендерного дисбалансу, пропонуючи реальні рішення та надаючи людям можливість вживати реальних дій», – сказала Трейсі Девіс, президентка Money 20/20.

Найкращий кліматичний фінтех-стартап

На фінтех-конференції Money 20/20 відбулася битва кліматичних стартапів. Дізнавайся хто переміг.

У рамках Money 20/20 відбулася Europe’s Got Access – битва стартапів у галузі кліматичного фінтеху, яка дає можливість компаніям продемонструвати свої новаторські продукти та послуги у сфері кліматичних фінансових технологій. 10 стартапів змагалися за 100 000 доларів США (необмежену купюру SAFE) від Commerce Ventures.

Серед фіналістів були компанія, що винагороджує людей за дії, які позитивно впливають на клімат, платформа, яка в режимі реального часу показує статус зарядних станцій для електромобілів, стартап, який надає користувачам творчі пропозиції щодо добрих та співчутливих вчинків. Також були представлені аналітичні платформи для бізнесу на базі штучного інтелекту, фінансовий та страховий помічники.

Переможцем стала компанія ZeroLabs, яка запропонувала програмне забезпечення, орієнтоване на відновлювані джерела енергії як послугу. Під час отримання нагороди співзасновник компанії заявив: «У ZeroLabs ми прагнемо створити більш стійке майбутнє, допомагаючи підприємствам перейти на чисту енергію швидким та прозорим способом. Призовий фонд допоможе нам розширити нашу команду та зусилля щодо охоплення більшої кількості компаній та приватних осіб та стимулювання кліматичних дій по всьому світу».

партнерство між банками та FinTech більше не є можливістю, а стає необхідністю.

Слідкуйте за новинами зі світу фінансів і технологій

👉 у телеграм-каналі EasyPay – https://t.me/easypayofficial

👉 та блозі – https://blog.easypay.ua/category/novini/

Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора
Залишити коментар