Пошук

Що таке комунальні платежі і з яких послуг вони складаються

2
2208

Оплата комунальних платежів – це те, з чим споживачам ЖКГ послуг доводиться зіштовхуватися щомісяця. Адже кожного місяця (в перших числах) на адресу власника житла надходить квитанція із зазначенням споживаних обсягів води, світла, газу, і суми, яку потрібно сплатити. Ці послуги надаються муніципальними і державними організаціями, та оплачуються як постійними власниками квартир/приватних будинків, так і тимчасовими наймачами.

 

Давайте розглянемо детально, що входить до комунальних послуг:

  1. Забезпечення електроенергією.
  2. Водопостачання (гаряча, холодна вода) і водовідведення.
  3. Опалення (центральне, індивідуальне).
  4. Газопостачання.

Крім розрахунку за послуги ЖКГ, споживачі також щомісяця вносять плату за квартиру (квартплата), до якої належить забезпечення порядку в житлових будинках (прибирання під’їздів, налагодження технічних пошкоджень, і тд.) та підтримка порядку на прибудинкових територіях. Незалежно від того, яку саме комунальну послугу потрібно сплатити, сьогодні це стало робити набагато простіше завдяки онлайн сервісу для подібних розрахунків.

Як здійснюються онлайн платежі?

Оплата комунальних платежів через інтернет починається зі знайомства з інтерфейсом сайту і реєстрації в системі. Після, потрібно увійти в особистий кабінет, де буде зберігатися індивідуальна інформація щодо здійснених розрахунків. Далі потрібно обрати вкладку про комунальні платежі, знайти своє місто, обрати конкретну послугу. Тепер знадобиться інформація зі щомісячної квитанції, де вказані реквізити розрахунку, їх потрібно ввести у вільні поля. Іноді для сплати досить ввести тільки ІД (його також можна знайти в квитанції), особливо ця можливість корисна, якщо користувач не виявив потрібного постачальника конкретної послуги.

Після виконаних дій, залишається лише звірити суму (її можна змінювати за необхідності) та підтвердити платіж. На екрані з’явиться повідомлення про успішно виконану операції, а також, користувач матиме змогу відразу ж роздрукувати чек. Перед сплатою також можна вносити актуальні значення лічильників, це стосується і холодної/гарячої води, і опалення (в разі наявності індивідуального лічильника).

Як розраховують і нараховують комунальні платежі?

Тарифи на послуги визначають їхні постачальники та органи влади. Ціна формується за допомогою наступних показників: ціни на ресурс на міжнародному ринку (газ, наприклад); вартості обслуговування, ремонту обладнання та очисних, зберігаючих споруд; витрат на заробітну плату співробітників компанії; ПДВ та ін. Саме на ці витрати повинна розподілятися оплата, що стягується зі споживачів. Далі Кабмін розглядає пропозицію і відбувається голосування за її прийняття. Після цього, рішення щодо тарифів надходить на затвердження в Антимонопольний комітет. У разі, якщо прийняті тарифи не задовольняють споживачів, і є недостатньо обґрунтованими, існує можливість оскаржити їх в суді. Але під час останнього подібного позову, суд затвердив, що високі тарифи на тепло – обґрунтовані.

Нараховують комуналку спираючись на:

  1. Квадратних метрів квартири / будинку.
  2. Кількості прописаних людей.
  3. Типу житла (квартири, будинки, кімнати в гуртожитку і тд.).
  4. Кількості використаних кубів води, газу, кВ світла.
  5. Особливих умов договору між споживачем і постачальником.

Додаткова інформація стосовно комунальних платежів

Споживачам вже сьогодні потрібно звикати здійснювати оплату чітко до 20 числа кожного місяця, тому що в 2018 році вступає в силу законодавчий проект №1581-д «Про житлово-комунальні послуги». Він говорить, що платник, який прострочив дату обов’язкового платежу, буде отримувати пеню за кожен день прострочення. Розмір пені буде вказано в договорі між споживачем і постачальником житлово-комунального господарства, але не може становити більше 100% загальної суми боргу. У проекті йдеться і про більш точні цифри нарахувань, а саме 0,01% суми боргу за кожен непогашений день.

А який відсоток від доходу населення в Україні становлять комунальні платежі?

Згідно середньостатистичним даним, розрахунок за послуги ЖКГ становить 1/3 від доходів українців. І це досить багато, адже в Європі, наприклад, витрата на комуналку складають в середньому 1/6 від доходу. Тобто, житель України витрачає 30-50% від свого щомісячного доходу на оплату ЖКГ послуг, в той час як європеєць – 13-20%.

Скільки років потрібно зберігати квитанції щодо комунальних платежів?

Споживачам необхідно пам’ятати, що квитанції, чеки, після розрахунку за послуги, потрібно зберігати 3 роки. Це єдиний спосіб вирішити суперечку стосовно помилкового зарахування боргу та інших подібних питань. Правило 3-ох років діє і для підприємств, які можуть знищувати застарілу інформацію, тому, якщо споживач хоче надійно захистити свої права, бажано зберігати платіжки якомога довше. Таким чином, під рукою завжди буде доказ того, що всі платежі було сплачено вчасно та повною мірою.

А користувачі інтернет-сайтів, на яких відбуваються онлайн розрахунки, можуть знайти всі необхідні квитанції та іншу інформацію про платежі в особистому кабінеті. Особистий кабінет містить багато корисних і важливих даних, також і про історію виконаних платежів. Додатково можна створити папку на диску комп’ютера та зберігати в ній чеки і квитанції після операцій, проведених за допомогою інтернету.

Підсумовуючи викладену інформацію, слід підкреслити, що саме входить до комунальних платежів: це сплата комунальних послуг (світло, газ, воду, опалення) і квартплати (технічне утримання житлового будинку та прибудинкових територій). Компанія EasyPay допоможе здійснити розрахунок за комуналку в будь-який час доби і в будь-якому місці, де є доступ до мережі інтернет. І більше не потрібно стояти в довгих чергах в банку, і, навіть, виходити з дому немає необхідності. Досить тільки мати доступ до інтернету, банківську картку і щомісячну платіжку. Також можна здійснювати розрахунок за житлово-комунальні послуги навіть перебуваючи в іншому місті. Більше свободи, відсутність черг і комісії за сплату – переваги розрахунку за комуналку онлайн.

Коментарі (2)

Орест

Чому утримання прибудинкових територій, вивіз сміття, прибирання у під’їзді нараховується від метражу квартири? ЖЕК не прибирає у нас в квартирі, чому маємо платити 7 грн за метр квартири? ЖЕК прибирає у під’їзді, де ходять жильці і сміття викидають жильці. Чим більше жильців – тим більше сміття, відповідно, логічно і коректно буде нараховувати від кількості проживаючих!

17.07.2020 at 13:11
Відповісти
Настя

Доброго дня!
Чи впливає на вартість кількість прописаних людей і якщо вони не проживають по місцю реєстрації можливо зменшити вартість за комунальні послуги?І що для цього потрібно.

12.09.2020 at 20:32
Відповісти
Залишити коментар