Пошук

Як перевірити страхування за номером авто — перевірка наявності страхового полісу

0
420

Наявність та експлуатація автомобіля приносить з собою не лише зручність і мобільність, а й відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху. Однією з основних обов’язкових вимог для автовласників є наявність страхового поліса. Його ще називають «автоцивілка» чи ОСЦПВ (Основне страхування від цивільної відповідальності). Цей поліс гарантує покриття збитків іншим учасникам ДТП, якщо ви стали його винуватцем.

Але як переконатися, що ваш автомобіль має актуальний страховий поліс? Сьогодні ми розглянемо кілька способів, які допоможуть впевнитися, що ваш транспортний засіб правильно застрахований та відповідає всім законодавчим вимогам, а також розповімо на що звернути увагу при оформленні страховки й навіщо взагалі це робити. Незалежно від того, ви новачок на дорозі або досвідчений водій, ця інформація буде корисною 🚗

Страховий поліс на автомобіль — що це таке?

Страховий поліс на автомобіль — це документ, який гарантує фінансовий захист власника транспортного засобу в разі різних ситуацій на дорозі. Він є угодою між власником авто та страховою компанією, в рамках якої, страхова виплачує відшкодування за певні види збитків або витрат, пов’язаних з автомобілем, в обмін на сплачену власником автомобіля вартість поліса.

Основні види страхування для автомобілів бувають обов’язковими — ОСЦПВ та «Зелена картка» (закордонна версія страхового поліса) і добровільними — КАСКО, страхування від нещасних випадків та різні додаткові опції. Автоцивілка гарантує фінансову безпеку власника автомобіля та інших учасників дорожнього руху, а також покриває витрати на ремонт або заміну автомобіля при аварії.

Що таке страховий поліс та кому він треба?

Страховий поліс — обов’язковий документ для власників авто в Україні (на рівні з водійським посвідченням і техпаспортом). Якщо на момент порушення ПДР, у вас його немає — доведеться сплатити штраф у розмірі 425-850 грн. Термін дії страхування залежить від обставин перебування авто в країні, однак найчастіше становить 1 рік.

Зверніть увагу! Правоохоронці не можуть зупинити вас без законної причини та перевіряти наявність автоцивілки. Виписати штраф за відсутність документа можуть лише тоді, коли ви здійснили порушення ПДР або стали учасником чи ініціатором ДТП.

Також зазначимо, що штраф за відсутність ОСЦПВ лише виглядає дешевше, аніж купівля автоцивілки. Однак наявність поліса гарантує, що виплачувати компенсації й оплачувати ремонт транспортних засобів потерпілих буде страхова, якщо ви стали винуватцем ДТП.  Це дозволяє уникнути значних фінансових збитків та простіше врегулювати аварійну ситуацію, отримавши чітку інструкцію дій.

Згідно з Постановою Правління НБУ від 30.05.2022 №109 з 1 липня 2022 року розмір страхової суми, у межах якої можуть проводитися виплати, становить:

 • 320 000 грн — за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих.
 • 160 000 грн — за шкоду, заподіяну майну на одного потерпілого, але не більше 800 000 гривень на одну страхову подію.

Для чого необхідно перевіряти ОСЦПВ на авто?

Перевірка автоцивілки — це швидкий спосіб вберегти себе від фінансових навантажень у разі ДТП.

Ви можете зробити це при купівлі вживаного авто, щоб переконатися, що попередній власник оформив страховку й ви безпроблемно можете користуватися транспортом, або після дорожньо-транспортної пригоди, в якій інший учасник стверджує, що має поліс і може покрити збитки. Також радимо періодично перевіряти й термін дії свого страхового поліса, щоб визначити, коли потрібно звертатися за оформленням нового. Тим паче, що зараз це можна зробити в кілька кліків.

Як перевірити страхування онлайн за номером автомобіля

Дізнайтеся як перевірити страховий поліс з комп'ютера чи телефону.

Перевірка страхування за номером автомобіля — це легко та зручно завдяки доступу до онлайн-інструментів. Один із доступних вам способів — перевірка на офіційному сайті Моторного транспортного страхового бюро України (МТСБУ).

Для того, щоб перевірити страховку онлайн:

 1. Перейдіть на офіційний сайт МТСБУ.
 2. Натисніть на кнопку «Перевірка “Автоцивілки”» або відкрийте розділ «Для споживачів» і виберіть «Перевірка чинності поліса».
 3. Виберіть пошук за державним номером ТЗ або за номером поліса ОСЦПВ.
 4. Введіть номер авто або поліса в залежності від вибраного способу.
 5. Вкажіть дату.
 6. Натисніть кнопку «Перевірити»

Зверніть увагу! Дані про страховий поліс можуть бути відсутні й тому, що страховик вносить їх у базу із певною затримкою. Якщо система видала кілька варіантів відповіді, це означає, що під одним державним номером можуть бути зареєстровані транспортні засоби різних категорій (або внесення даних страховиком відбулося з помилкою).

Термін дії страхування закінчується о 24:00 зазначеної в полісі дати.

Як перевірити страховий поліс авто за він-кодом

Ще одним зі способів перевірки страхового поліса автомобіля є використання VIN-коду. Ідентифікаційний номер транспортного засобу або VIN-код (англ. Vehicle identification number) — це унікальний серійний номер для розпізнавання кожного транспортного засобу, який складається з 17 символів. У ньому є інформація про країну та рік випуску, характеристики автомобіля тощо. Він-код розташовують в найміцніших місцях, що найважче пошкодити під час ДТП.

Перевірити страховий поліс за VIN-кодом ви можете на сайті Головного сервісного центру МВС e-driver.mvc.gov.ua.

Для чого потрібно оформлювати страхування на машину?

Навіщо оформлювати автоцивілку?

Як ми зазначали раніше, ОСЦПВ — це обов’язковий документ для всіх водіїв і в разі його відсутності вам доведеться сплатити штраф. Є лише кілька пільгових категорій водіїв, яких звільнено від необхідності мати автоцивілку. Це:

 • учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом;
 • інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами;
 • особи, що керують транспортним засобом, що належить інваліду I групи, у його присутності.

Відшкодовувати збитки ДТП, винуватцями якої стали зазначені вище особи, буде МТСБУ. Якщо ви не підпадаєте під одну з цих категорій — оплачувати компенсацію та ремонт авто постраждалої сторони (якщо у вас не буде автоцивілки) доведеться самостійно. Якщо ж ви стали потерпілою стороною в дорожньо-транспортній пригоді, поліс ОСЦПВ захистить від випадків, коли водій-винуватець не має автоцивільного страхування і не зможе відшкодувати збитки самостійно. Тоді це зробить ваша страхова компанія.

Зверніть увагу!

ОСЦПВ не захищає від ризику крадіжки, пошкодження або знищення автомобіля внаслідок природних лих і погодних умов. Якщо ви хочете убезпечити себе від цих непередбачуваних ризиків, рекомендуємо оформити добровільне страхування КАСКО.

На що варто звернути увагу під час оформлення страхування

Право на надання послуг з обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності належить страховим компаніям, які отримали ліцензію на цей вид страхування та є членами Моторного транспортного страхового бюро України згідно з установленими процедурами.

Але при оформленні автоцивілки часто є ризик потрапити до шахраїв. Тому радимо звертати увагу на надійність страхової компанії та вартість автоцивілки. Подумайте двічі, якщо збираєтеся купувати ОСЦПВ за ціною, яка суттєво нижча від ринкової або укладаючи договір з компанією сумнівної репутації. Також певні сумніви має викликати й активне нав’язування додаткових послуг.

Ми радимо купувати страховку лише на надійних та перевірених ресурсах і в страхових компаній, які мають право на цей вид послуг. Проаналізуйте відгуки клієнтів та перевірте рейтинг СК на сайті МТСБУ.

Чому краще купити ОСЦПВ онлайн для автомобіля?

Дізнайтеся про переваги покупки ОСЦПВ онлайн та можливості віддаленного оформлення автоцивілки.

Покупка ОСЦПВ онлайн стає все більш популярною серед власників автомобілів, і це не випадково. Технологічний прогрес та доступність інтернету відкривають нові можливості для отримання страхового захисту швидко та без зайвих турбот. Отож розгляньмо ключові переваги купівлі автоцивілки онлайн.

 1. Зручність. Ви можете оформити страховку з будь-якого місця, використовуючи комп’ютер або телефон. Більше не потрібно витрачати час на відвідування страхового офісу чи чекати в черзі. Також у будь-який момент можна перевірити статус поліса, його умови та зміни. Процес максимально простий і доступним для всіх.
 2. Великий вибір страхових компаній. Купуючи страховий поліс онлайн, можна порівняти різні страхові компанії та їхні пропозиції. Ви легко знайдете той варіант, який найкраще відповідає потребам і бюджету.
 3. Швидкість. Онлайн-оформлення зазвичай займає всього кілька хвилин. Більше не потрібно чекати декілька днів на виготовлення фізичного поліса або організовувати його доставлення. Після успішної оплати ви одразу отримаєте електронний поліс на пошту й зможете зберегти його на мобільному пристрої та, за потреби, роздрукувати.

На сайті EasyPay доступні два види страхування — ОСЦПВ та «Зелена картка». За допомогою калькулятора можна швидко розрахувати вартість страхового поліса, вибрати найкращу пропозицію від різних страхових компаній та оформити автоцивілку за декілька хвилин.

Не відкладайте на завтра! Забезпечте себе автострахуванням вже сьогодні 🚗


Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора
Залишити коментар