Пошук

Яким був рівень фінансової стабільності в червні — звіт НБУ

0
226

Національний банк України нещодавно опублікував щомісячний звіт про фінансову стабільність. Розповідаємо вам коротко про головне 👇

  1. Фінансовому сектору вдалося успішно адаптувався до роботи в умовах війни. Банки зберігають операційну ефективність, продовжують безперебійно надавати послуги своїм клієнтам і готуються до нових можливих викликів. Навіть наслідки обстрілів енергетичної інфраструктури восени та взимку виявилися менш згубними для економіки, аніж очікувалося. Тому цього року валютний ринок залишатиметься стабільним, економіка зростатиме помірними темпами, а інфляція — сповільнюватиметься.
  2. Ліквідність банківської системи не викликає занепокоєння — показники перевищують мінімальні вимоги втричі. Банки продовжують залишатися прибутковими, попри збитки від війни. Це пов’язують з високими процентними доходами від вкладень у високоліквідні активи та доходами від кредитування бізнесів.
  3. Роль державних банків посилюється: вони виконують соціальні функції, є лідерами з кредитування держпідприємств та державних програм. Частка держбанків зростає, що характерно для кризових періодів. Приватизація державних банків повернеться на порядок денний у післявоєнний період. Наразі ж ключове питання — оновлення їхніх стратегій з урахуванням тривалих умов безпекової невизначеності.
  4. Попит на банківські кредити поступово посилюється, оскільки відновлюється ринок праці та зростає схильність населення до споживання.
  5. Кошти від міжнародних партнерів залишаються критичною необхідністю, оскільки фінансування тривалих бойових дій призвело до дефіциту бюджету. Нові надходження дають можливість підтримувати валютний ринок і платіжний баланс, НБУ вдається послаблювати валютні обмеження.
  6. Кредитний портфель бізнесу продовжує скорочуватись через незначний попит, але банки налаштовані на його зростання. Роздрібному кредитному портфелю вдалося стабілізуватися після значного падіння на початку повномасштабного вторгнення — це стало можливим через збільшення попиту на карткові кредити.

Знаходьте більше новин про фінанси та технології у нашому Telegram-каналі! Ваш EasyPay 💛

Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора
Залишити коментар