Пошук

Європротокол при ДТП в Україні 2025✔️що це таке, як оформити та коли можна використовувати

0
251

Як оформити Європротокол при ДТП в Україні: покрокова інструкція 2025

Дорожньо-транспортні пригоди, на жаль, є частиною нашого життя. Однак, не кожна аварія вимагає виклику поліції. У випадках, коли пошкодження незначні, а учасники дійшли згоди, можна скористатися Європротоколом. Цей документ дозволяє швидко та зручно оформити ДТП без участі правоохоронних органів, заощаджуючи час та уникаючи зайвої бюрократії.

Редакція EasyPay підготувала для вас інформацію про те:

▪️ Для чого потрібен Європротокол при ДТП?
▪️ Де водії можуть отримати електронну версію документа для оформлення ДТП?
▪️ В яких випадках дозволяється складання Європротоколу?
▪️ Як заповнити документ та що робити після його оформлення?

Що таке Європротокол при ДТП

Європротокол — це спеціальний документ, який використовується для фіксації дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) без виклику поліції. Його використання дозволяє водіям уникнути бюрократичної тяганини, зменшує затримки на дорозі та робить процес відшкодування більш швидким.

Європротокол використовується у ситуаціях, коли водії самостійно дійшли згоди щодо обставин ДТП і готові заповнити документ без стороннього втручання (наприклад, поліції).

Що таке Європротокол 

Ким складається та де взяти Європротокол (онлайн)

Європротокол повинні заповнювати виключно водії транспортних засобів, які стали учасниками ДТП. Важливо, щоб кожен транспортний засіб був застрахований за полісом обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ).


Нагадуємо — їзда без поліса ОСЦПВ є порушенням чинного законодавства України та карається законом! Убезпечити себе від фінансових ризиків і придбати електронний страховий документ можна одразу в Easypay. Використовуйте наш зручний калькулятор, обирайте потрібну пропозицію, сплачуйте послугу та отримуйте поліс ОСЦПВ або Зелену карту на вказану електронну пошту.

Також в EasyPay можна оформити автоцивілку не лише на рік, а й на коротший термін — від двох тижнів днів до пів року. Це зручно для іноземців, сезонних водіїв або тих, хто перебуває в процесі реєстрації або перереєстрації авто. Обирайте найзручнішу опцію, сплачуйте поліс та отримуйте документ на електронну пошту 💙


У 2025-му Європротокол можна заповнювати у паперовій або електронній формі. В останні роки популярність електронного варіанту зросла завдяки його зручності та швидкості. Отримати бланк Європротоколу можна кількома способами:

  • Паперовий бланк зазвичай видається страховою компанією при оформленні поліса ОСЦПВ. Якщо його немає — радимо звернутись до страховика.
  • Електронний Європротокол можна заповнити через спеціальний сервіс на сайті МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України).

❗️ Зверніть увагу, якщо один з автомобілів має поліс іноземної страхової компанії («Зелену карту») — правильно оформити Європротоколу в електронному вигляді неможливо. У такому випадку необхідно заповнювати паперовий бланк або викликати поліцію для оформлення ДТП.

Ким складається Європротокол?

Коли можна скористатися Європротоколом (умови)

Оформлення ДТП через Європротокол, можливе лише тоді, коли:

  1. Відсутні постраждалі. 
  2. Були пошкоджені лише два транспортних засоби.
  3. Обидва водії мають чинний поліс ОСЦПВ. 
  4. Жоден із водіїв не перебуває під дією алкоголю чи наркотичних речовин або не вживав препарати, які впливають на увагу та швидкість реакції.
  5. Обидва водії мають при собі справні мобільні телефони.
  6. Транспортні засоби, що стали учасниками ДТП, не мають причепів.
  7. Водії дійшли спільної згоди щодо обставин пригоди та розподілу вини.

Якщо хоча б одна з наведених вище умов не виконується — обовʼязково потрібно викликати поліцію для оформлення аварії.

❗️ Зверніть увагу, з 1 січня 2025 року, згідно з Законом України № 3720-ІХ, скасовується обмеження на суму страхового відшкодування для випадків, оформлених за допомогою Європротоколу.

Раніше максимальна сума виплат по Європротоколу сягала 80 000 гривень, але тепер, завдяки змінам у законодавстві, цей ліміт знято й учасники ДТП можуть отримати повне відшкодування збитків.

Інструкція та що робити після заповнення Європротоколу

Як оформити Європротокол?

Учасники дорожньої пригоди можуть оформити Європротокол онлайн в одному екземплярі через мобільний телефон або інший пристрій з камерою та доступом до інтернету.

  1. Підтвердьте відповідність ДТП всім необхідним умовам для оформлення Європротоколу (про них ми писали вище). Памʼятайте, що заповнюючи документ онлайн ви автоматично надаєте згоду на обробку ваших персональних даних та умов ДТП.
  2. Зазначте дату та час події.
  3. Для підтвердження наявності чинних страхових полісів у обох водіїв введіть ідентифікаційний код або код ЄДРПОУ власника страхового поліса та державний номер автомобіля.
  4. Зробіть фото ДТП з 4-х сторін та зазначте, чи була відеофіксація ДТП за допомогою реєстратора.
  5. Прикріпіть фото водійського посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу кожного з водіїв (якщо хтось з учасників не надав фото посвідчення — заповніть форму окремо).
  6. Встановіть місце, де сталося ДТП за допомогою GPS або точки на карті.
  7. Вкажіть, які маневри кожного з водіїв привели до зіткнення, користуючись наданим списком.
  8. Оберіть схему ДТП, а якщо жодна з запропонованих не підходить — намалюйте власноруч, сфотографуйте, та завантажте фото у форму.
  9. Якщо є свідки події, зазначте їхні персональні дані.
  10. Перевірте та підтвердьте правильність введених даних.
  11. Оформлення завершено. Введіть електронні пошти учасників аварії для отримання вашого екземпляра протоколу.

Після оформлення Європротоколу в електронному форматі повідомлення страховій компанії надходить автоматично, тому вам потрібно лише чекати на дзвінок страхового агента. 

Європротокол у 2025 році

У випадку заповнення Європротоколу в паперовій форміповідомте свою страхову компанію протягом трьох робочих днів. Передайте вашому агенту екземпляр протоколу разом із необхідними документами — дійсним полісом, водійським посвідченням та техпаспортом. Після цього очікуйте на виплату компенсації — страхова компанія розгляне справу та проведе оцінку збитків.

Після заповнення Європротоколу, незалежно від того, використовувалася паперова чи електронна форма, водії мають законне право залишити місце події, що значно економить час. Крім того, учасники ДТП, які скористалися Європротоколом, звільняються від обов’язку повідомляти Національну поліцію України про інцидент. 

Отже, Європротокол — ваш надійний помічник при дрібних ДТП. Він дозволяє швидко зафіксувати аварію та отримати страхове відшкодування без виклику поліції. Дотримуйтесь умов оформлення, заповнюйте онлайн або на папері, повідомляйте страхову компанію — і чекайте на відшкодування!

А якщо хочете бути в курсі останніх новин світу фінансів та технологій — підписуйтесь на наші соцмережі 👇


Ольга Севрук
Всі статті автора
Редакторка блогу
Всі статті автора
Залишити коментар