Пошук

Захистіть свої паролі: ключові поради у рамках кампанії #КібербезпекаФінансів

0
63

У сучасному світі паролі — це перша лінія оборони вашої особистої інформації. Створити надійний пароль — лише половина справи, потрібно також знати, як його правильно зберігати. У рамках інформаційної кампанії #КібербезпекаФінансів, партнером якої є EasyPay, розповідаємо практичні поради, які допоможуть захистити ваші дані від кібератак.

Як правильно зберігати паролі: 5 «Не», про які потрібно пам’ятати

  1. Не зберігайте паролі в браузері. Хоч браузери й мають опцію збереження паролів, але не варто повністю покладатися на неї. Зловмисники або шкідливі програми можуть отримати доступ до цих даних і передати їх хакерам.
  2. Не повідомляйте паролі іншим. Тримайте свої паролі та одноразові коди в таємниці, не розказуйте їх друзям або навіть родичам. Шахраї часто використовують методи соціальної інженерії, щоб отримати доступ до вашої особистої інформації та платіжних даних.
  3. Не записуйте паролі на папері. Уникайте записів на наліпках чи клаптиках паперу, особливо якщо вони знаходяться на видимих місцях, таких як монітор або робочий стіл. Це може призвести до потрапляння даних у чужі руки. Краще покластися на більш безпечні методи зберігання.
  4. Не використовуйте нотатки на пристроях. Збереження паролів у цифрових нотатках на смартфоні або комп’ютері теж є доволі небезпечним. Якщо пристрій буде зламано або втрачено, паролі можуть стати доступними для зловмисників.
  5. Не використовуйте популярні або занадто банальні комбінації. Більшість зламів відбувається через слабкі або вкрадені паролі. Ваш пароль — ключ до цифрової безпеки, тож уникайте поширених паролів — найпопулярнішими серед людей досі залишаються такі прості комбінації як «123456» та «password».

Менеджери паролів як надійний спосіб зберігання

«Де ж тоді зберігати паролі?» — запитаєте ви, а ми відповімо — запам’ятовуйте їх! Але, якщо тримати в голові всі паролі складно, спробуйте користуватися спеціальними менеджерами. Менеджери паролів — це програми, які зберігають паролі в зашифрованому вигляді. Таким чином, вам не потрібно запам’ятовувати всі свої паролі, достатньо знати лише один основний пароль для доступу до менеджера. 

Як вибрати надійний менеджер паролів?

  • Вивчіть відгуки користувачів — перед встановленням програми прочитайте, що про неї пишуть інші користувачі.
  • Перевірте репутацію розробника — обирайте менеджери лише від відомих і надійних компаній та не встановлюйте сумнівні застосунки, які можуть створюватися для викрадення даних.
  • Переконайтеся в наявності функцій шифрування та резервного копіювання — це забезпечить додатковий рівень безпеки ваших даних.

Додаткові кроки для захисту

  1. Створюйте унікальні паролі для кожного облікового запису: використання одного пароля для всіх сервісів значно підвищує ризик компрометації.
  2. Використовуйте двофакторну аутентифікацію (2FA): це додасть ще один рівень захисту, вимагаючи підтвердження входу через SMS або застосунок-аутентифікатор.
  3. Регулярно оновлюйте паролі: змінюйте їх хоча б раз на пів року або після підозрілої активності.

Захист паролів — це важливий крок на шляху до безпечного використання інтернету. Дотримуючись цих порад, ви значно знизите ризик стати жертвою кіберзлочинців.

Дізнайтеся більше про правила кібербезпеки на сайті НБУ та Держспецзв’язку.

#КібербезпекаФінансів #КіберПес #КіберКіт

Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редакторка блогу
Всі статті автора
Залишити коментар