Пошук

Заміна водійського посвідчення в Україні під час воєнного стану

4
359

Заміна водійського посвідчення ― актуальне питання для багатьох водіїв, особливо під час воєнного стану. Тому сьогодні редакція EasyPay розкаже про оновлення прав старого зразка, заміну перших прав, які діють лише два роки, вартість, терміни та причини видачі нових документів. Поїхали! 🚗

Що таке водійське посвідчення в Україні?

Водійське посвідчення ― обов’язковий документ для керування транспортними засобами на території України. Він видається громадянам, які відповідають визначеним вимогам та пройшли необхідні етапи навчання та іспитів.

Щоб отримати права, вам необхідно пройти теоретичне та практичне навчання в автошколі. Лише після успішного завершення «курсів» і складання відповідних іспитів, кандидат може стати власником водійського посвідчення.

Перевірка водійських прав по базі України під час воєнного стану

Як перевірити водійське посвідчення онлайн - розповідаємо в статті

Якщо вам потрібно перевірити у базі дату видачі, ПІБ власника, статус чи інші дані про водійське посвідчення, перейдіть на сайт Головного сервісного центру МВС. На початку повномасштабного вторгнення роботу сайту призупиняли, однак вже у липні 2022 року її було відновлено.

Для того, щоб перевірити водійські права у базі України потрібно:

 1. Вказати серію та номер водійського посвідчення, а також дату народження водія, якому належить посвідчення;
 2. Натиснути кнопку «Перевірити».

Готово! Якщо після введення даних інформація не з’явилася, це означає, що в базі документ не знайдено.

Чи можна їздити з простроченими правами під час воєнного стану?

На сайті Головного сервісного центру МВС зазначають, що пересуватися транспортним засобом із посвідченням, термін дії якого закінчився під час воєнного стану можна! Тому водії, можуть змінити водійські права вже після скасування воєнного стану або звернувшись у будь-який зручний сервісний центр МВС зараз.

Також зазначимо, що їздити з правами, термін дії яких закінчився ще до оголошення воєнного стану, теж можна. Тому, якщо у вас немає можливості замінити водійські документи, можете відкласти це на потім.

Випадки, у яких необхідно здійснювати заміну водійського посвідчення

Найперша причина замінити водійське посвідчення ― закінчення його терміну дії, однак як ми зазначали вище, під час воєнного стану робити це не обов’язково. Також необхідно оновити «права», якщо ви змінили свої персональні дані, наприклад, ім’я, прізвище, стать тощо. У цьому випадку зробити це необхідно протягом 10 днів із моменту отримання нового документа, який підтверджує вашу особу. Ще ви зобов’язані замінити посвідчення у випадку його втрати, крадіжки чи пошкодження.

Заміна водійського посвідчення старого зразка: що потрібно?

Також зазначимо, що ви можете оновити посвідчення старого зразка, однак це не є обов’язковим. Будь-яке посвідчення водія, видане раніше на території країни, залишається дійсним. Проте, якщо ж ви все ж хочете (або потрібно) оновити документ, процедура доступна в будь-який момент, конкретних термінів для заміни водійських прав старого зразка немає. Зауважимо, що не всі раніше видані документи можна обміняти онлайн, оскільки електронна база з’явилася трохи більше 10 років тому.

Під час воєнного стану, процедура заміни посвідчення старого зразка здійснюється за спрощеною процедурою, зокрема, тимчасово вам не потрібно мати з собою медичну довідку. Для отримання нового документа вам слід звернутися до сервісного центру МВС і надати необхідні документи: паспорт або інший документ, яки підтверджує особу, копію довідки РНОКПП, старі водійські права (за наявності), а також інші документи, що підтверджують особисті дані та статус громадянина.

Заміна водійських прав після 2 років: що потрібно?

Одразу зазначимо, що замінити перше водійське посвідчення, яке вам видали на 2 роки, можна лише після закінчення його терміну дії, зробити це раніше ― не можливо.

Обмін такого посвідчення можна здійснити як онлайн (через електронний кабінет водія), так і офлайн (у будь-якому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ). Розповідаємо, що потрібно робити 👇

Для того, щоб замінити «тимчасове» водійське посвідчення онлайн потрібно:

 1. Авторизуватися в електронному кабінеті водія на сайті МВС;
 2. Заповнити усі необхідні поля;
 3. Оплатити послугу та вибрати зручний спосіб отримання (доставлення кур’єром або у відділенні «Укрпошти», чи в сервісному центрі МВС).

Термін отримання нового посвідчення ― до 13-15 днів, оскільки 3 робочих дні може йти на опрацювання вашої заявки й до 10 ― на саму доставку. Однак, враховуючи перебої електроенергії та повітряні тривоги, ці строки можуть дещо зміщуватися. Тому будьте до цього готові.

Звертаємо увагу, що отримати посвідчення водій має особисто, навіть якщо це доставлення, оскільки права виготовляють на іменному бланку й віддають виключно під підпис власника. Тому також не забудьте захопити з собою документ, який підтверджує вашу особу, аби уникнути зайвих труднощів.

Ще зазначимо, що перевірити статус своєї заяви можна в електронному кабінеті водія у розділі «Мої послуги». Радимо дуже відповідально поставитися до заповнення своїх даних, оскільки змінити їх після відправки заяви ― неможливо.

Не можна подати заявку на заміну водійського посвідчення онлайн, якщо ви під’єдналися через роумінг або VPN. Ця послуга доступна лише на території України.

Для того, щоб замінити водійське посвідчення після 2 років офлайн:

 1. Завітайте до будь-якого зручного вам сервісного центру МВС (можна також записатися на прийом онлайн, однак зверніть увагу, що здійснити попередній запис можна лише чотири рази на місяць).
 2. Надайте такі документи: паспорт громадянина України (або закордонний паспорт чи інші прийнятні документи); ідентифікаційний код; наявне посвідчення водія. Також в обов’язковому переліку документів є медична довідка, однак на період дії воєнного стану її можна не приносити.

Отримати нове посвідчення у такий спосіб зазвичай ви можете вже протягом одного робочого дня, хоча в постанові вказано термін в 10 робочих днів.

Також зверніть увагу, що відповідно до постанови КМУ №340, обмін вперше виданого посвідчення, відбувається без складання іспитів, якщо протягом двох років після отримання документа, водій вчинив не більше двох адміністративних правопорушень у галузі забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинив жодного кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу. Якщо ж правопорушення за цей час все ж були, доведеться повторно складати теоретичний і практичний іспити в сервісному центрі МВС.

На скільки років дають права після 2 років?

Права, які видають після двох років їзди з тимчасовим посвідченням дійсні протягом 30 років із моменту їх видачі.

Скільки коштує заміна посвідчення водія?

Орієнтовна вартість водійських прав ― 515 грн, однак врахуйте також вартість доставлення, якщо отримуєте його не персонально, її ціна складає 294 грн.

Сподіваємося, тепер ви знаєте, як замінити водійські права в Україні під час воєнного стану ― нехай щастить!

А ми нагадаємо, що в платіжному сервісі EasyPay ви можете придбати страховий поліс або зелену картку для виїзду за кордон (ми даруємо додаткову знижку -15% на оформлення ОСЦПВ), а також оплатити автомобільний штраф за кілька кліків. До речі, ви також можете отримувати сповіщення про автоштрафи в особистому кабінеті. Про те, як це зробити ми вже писали тут.


Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора

Коментарі (4)

Сергій

Дякую за покрокове роз’яснення процедури заміни водійського посвідчення.

18.03.2024 at 19:10
Відповісти
  Служба Підтримки

  Доброго дня!
  Дякуємо і Вам за зворотний зв’язок) Ми раді, що даний матеріал Вам сподобався!

  З повагою, команда EasyPay.

  19.03.2024 at 14:24
  Відповісти
Олег

Доброго дня! Я подав документи на заміну водійського посвідчення. Як дізнатися чи вони готові онлайн?

07.06.2024 at 20:25
Відповісти
  Служба Підтримки

  Вітаємо!
  Перевірити статус своєї заяви Ви можете в електронному кабінеті водія у розділі «Мої послуги».
  З повагою, команда EasyPay.

  10.06.2024 at 14:06
  Відповісти
Залишити коментар