Пошук

Електронний ключ (КЕП) Приват24: як зробити електронний цифровий підпис (ЕЦП) від Приватбанку

0
2456

В епоху цифрової революції, коли паперові документи та фізичні підписи поступово відступають на другий план, популярності та ваги набувають їх віртуальні аналоги. Електронний цифровий підпис або ЕЦП стає важливим інструментом, що гарантує безпеку та легальність електронних документів і транзакцій. Отож поговорімо сьогодні про те, що таке ЕЦП, КЕП, як його отримати в «ПриватБанк» та де можна використати.

Що таке електронний ключ, електронний цифровий підпис (ЕЦП)?

Електронний ключ — це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов’язуються і використовуються як підпис. Цей ключ має таку ж юридичну силу, як ваш власноручний підпис і отримати його можуть як фізичні, так і юридичні особи.

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) — це дані в електронній формі, отримані внаслідок криптографічного перетворення, які додаються до інших даних та дають змогу підтвердити їхню цілісність й ідентифікувати підписувача.

Зверніть увагу!

ЕЦП видавався до 06.11.2018 (включно) і залишається чинним до закінчення терміну дії, однак з 07.11.2018 почали видавати кваліфікований електронний підпис (КЕП). Закон України «Про електронні довірчі послуги» запровадив поняття «КЕП» як заміну «ЕЦП».

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — це вдосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Взагалі визначають такі види електронних підписів:

  • Простий ЕЦП з найнижчим рівнем безпеки;
  • Удосконалений ЕЦП (УЕП) з середнім рівнем безпеки;
  • Кваліфікований ЕЦП (КЕП) з найвищим рівнем безпеки.

Ключ УЕП можна скопіювати, надіслати електронною поштою та зберегти у будь-якому місці. А ключ КЕП використовується лише з того пристрою, на який його було згенеровано, він більш надійний, оскільки скопіювати такий підпис неможливо.

Видавати електронний ключ мають право кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг. З їх актуальним переліком можна ознайомитись на сайті Центрального засвідчувального органу (ЦЗО).

Строк дії будь-якого електронного цифрового підпису — 1-2 роки (У «ПриватБанк» видають КЕП, що дійсний протягом 1 року). Його кінцевий термін дії ви знайдете під серійним номером сертифіката.

Як зробити електронний ключ онлайн (КЕП) у Приват24

У «ПриватБанк» можна отримати два види електронного підпису: файловий УЕП, що зберігається на флешці або жорсткому диску комп’ютера і SmartID (КЕП), який можна завантажити на смартфон зі застосунку «Приват24» або «Приват24 для бізнесу». За їх допомогою ви можете здійснити підпис платежів, документів, звітів, договорів про співпрацю, підтвердити особистість тощо. Можливість отримати електронний підпис в «ПриватБанк» мають всі клієнти банку.

Отож, щоб отримати УЕП у «ПриватБанк»:

1. Зайдіть на сайт інтернет-банкінгу «Приват24» та пройдіть авторизацію;

2. У меню «Сервіси» відкрийте категорію «Бізнес» та виберіть «Електронний Цифровий Підпис для фіз.особи»;

3. Підтвердьте правильність зазначених даних;

4. Придумайте та підтвердьте пароль;

5. У застосунку «Приват24» підтвердьте випуск сертифіката КЕП (або вкажіть код SMS-повідомлення, який надіслали на ваш номер телефону);

6. Ознайомтеся з умовами та дайте згоду на обробку персональних даних і натисніть кнопку «Далі».

Готово! Кваліфікований електронний підпис автоматично буде завантажено на ваш комп’ютер у форматі .jks. Наприклад, pb_0123456789.jks. Термін дії згенерованого в «ПриватБанку» підпису — 1 рік.

Відеоінструкція від «Дії».

А щоб отримати SmartID вам потрібно:

1. На сайті пройти авторизацію, перейти в категорію «Бізнес» та вибрати «Генерація ключа ЕЦП для Бізнесу» (ви також можете використати для цього застосунок «Приват24 для бізнесу», натиснувши кнопку «Налаштування» в правому верхньому куті головного екрана);

Thebest essay websites in 2024 always respond to negative reviews. You can read these comments to ensure that the company is not hiding anything. The writers of these services are experienced and passionate

2. Відкрийте вкладку «Ключі КЕП», виберіть генерування «У мобільному додатку» або «Без мобільного додатка» і вкажіть «Хмарний КЕП SmartID»;

3. Вкажіть пароль і натисніть кнопку «Згенерувати ключ»;

4. Натисніть «Продовжити», якщо хочете згенерувати новий ключ попри те, що у вас вже є чинний КЕП;

5. Підтвердьте операцію в застосунку «Приват24»;

Готово, ваш SmartID (КЕП) від «ПриватБанк» згенеровано!

Електронний цифровий підпис для фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб

Електронний цифровий підпис або ЕЦП від «ПриватБанк» можна використовувати на ресурсах банку; для подання електронної звітності та документообігу; на платформі для автентифікації й ідентифікації користувачів на id.gov.ua; в електронному кабінеті податкової; в застосунку «Дія» тощо.

На сайті Prozzoro зазначають, що «Закон України “Про електронні довірчі послуги” окремо не виділяє таку категорію користувачів електронних довірчих послуг, як фізична особа-підприємець, тож така особа може використовувати особистий електронний підпис» й окремо електронного підпису для ФОПа насправді не існує.

Зверніть увагу! Електронний підпис — це набір даних, що були зашифровані криптографічними інструментами, а не повноцінне зображення. Тому підписуючи потрібний документ, ви не побачите свій звичайний підпис.

Перевірити підпис на документі можна через сайт центрального засвідчувального органу (ЦЗО) або «Дію». Достатньо перетягнути файл у форматі p7s, pdf, xml чи zip у відповідне вікно. У процесі перевірки, документ залишається на вашому пристрої й не передається на жодний сервер, тому все повністю безпечно.

Документи, необхідні для отримання КЕП:

  • Для фізичних осіб і ФОП — заява на реєстрацію, яку можна сформувати в особистому кабінеті; документ, що підтверджує особу; картка платника податків (ідентифікаційний код).
  • Для юридичних осіб — заява на реєстрацію, яку можна сформувати в особистому кабінеті; документ, що посвідчує особу; виписка з Єдиного державного реєстру; оригінал або засвідчені копії документів, що підтверджують належність підписувача до юридичної особи та його повноваження (посвідчення, сертифікат, наказ про призначення, свідоцтво тощо); картка платника податків (ідентифікаційний код).

Електронні ключі для податкової, Пенсійного Фонду України 

Електронний ключ також відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки та автентифікації при обміні електронними документами та інформацією у Податковій службі України та Пенсійному Фонді. Якщо вам потрібно підтвердити звітність або документи для оформлення в цих інстанціях, згенерований КЕП/ЕЦП та УЕП в «ПриватБанк» також підходить.

Зазначимо, що через сервіси EasyPay ви можете швидко та зручно внести платежі до бюджету, придбати автострахування онлайн та налаштувати, за потреби, регулярні платежі. Отож отримуйте максимум задоволення від цифровізації та користуйтеся надійними онлайн-інструментами у вирішенні своїх паперових справ!

Дізнавайтеся більше про інноваційні рішення та зміни у фінтех-галузі в нашому Telegram-каналі 👇

Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора
Залишити коментар