Нові зміни у ПДР України✔️які штрафи вони передбачають у 2024
Нові зміни у ПДР України: які штрафи вони передбачають
Безпека на дорогах — це спільна відповідальність кожного учасника дорожнього руху, а свідоме ставлення до ПДР — це запорука збереження власного життя та життя інших. Законодавство України чітко визначає права та обов’язки учасників дорожнього руху і водночас мусить адаптовуватися до актуальної дорожньо-транспортної ситуації та вносити зміни до чинних норм. Розуміємо, що стежити за всіма змінами в законодавстві може бути складно, тому підготували для вас матеріал про те, як змінилися ПДР у 2024 році, яка їхня суть, мета та розмір штрафних санкцій за порушення нововведених правил.
Зміни до правил дорожнього руху України (ПДР)
Зміни у правилах дорожнього руху України, які були затвердженні в жовтні 2023 року внесли корективи в життя українських водіїв. Посилення відповідальності за порушення ПДР та штрафи за не ввімкнене світло — це лише деякі з нововведень. Основна їхня мета полягає у тому, щоб:
- Зменшити кількість ДТП та зробити дорогу більш безпечною.
- Наблизити українське законодавство до європейських стандартів.
- Збільшити відповідальність за порушення правил дорожнього руху та стимулювати водіїв до більш обережної їзди.
Розберімося детальніше, що саме змінилося і як це вплине на кожного з водіїв 👇
Штраф за не ввімкнене світло
Оновлені правила дорожнього руху зобов’язують усіх водіїв, незалежно від типу транспортного засобу, постійно вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні під час руху за межами населених пунктів. Раніше ця вимога діяла лише в осінньо-зимовий період (з 1 жовтня до 1 травня), але тепер потрібно стежити за фарами протягом цілого року. Якщо видимість на дорозі погана, водій може увімкнути й дальнє світло, і «протитуманки».
Таке нововведення має на меті підвищити видимість транспортних засобів на дорозі, особливо в умовах недостатньої освітленості, туману або опадів. Це, своєю чергою, сприятиме зниженню кількості дорожньо-транспортних пригод.
❗️ За ігнорування цього правила передбачені штрафні санкції в розмірі від 425 до 510 грн.
Штраф за порушення правил перевезення дітей
Оновлені правила дорожнього руху встановлюють адміністративну відповідальність за перевезення дітей зростом нижче 150 см без спеціальних автокрісел, а також за нехтування ременями безпеки для неповнолітніх пасажирів. Згідно з ПДР, дитячі утримувальні системи не можна встановлювати на передньому сидінні автомобіля. Винятком може бути лише перевезення дітей віком до трьох років. У такому випадку утримувальна система має бути встановлена проти ходу руху, а фронтальна подушка безпеки переднього пасажира (якщо вона є) має бути обов’язково відключена.
❗️ Згідно з законодавством України за порушення правил перевезення неповнолітніх передбачено адміністративне покарання у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів (510 грн), а за повторне порушення цієї норми протягом року — 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).
Чинні правила дорожнього руху передбачають, що усі учасники дорожнього руху, які перебувають в автомобілі, мають бути пристебнуті ременями безпеки під час їзди за межами населених пунктів. За невиконання цієї вимоги стягується штраф у розмірі 510 грн. Існують певні винятки в межах населених пунктів:
- діти, зріст яких не перевищує 150 см, повинні перевозитися в спеціальних утримуючих пристроях (автокріслах);
- особи з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, можуть бути звільнені від цієї вимоги.
Штрафи за порушення правил паркування на автомагістралях і дорогах для автомобілів
Відповідно до оновлених правил дорожнього руху, паркування на автомагістралях та дорогах дозволено лише у спеціально призначених зонах. Паркування транспортних засобів дозволяється виключно там, де є такі дорожні вказівники:
- «Місце для стоянки»;
- «Стоянка біля зупинок громадського транспорту»;
- «Тимчасова стоянка для вантажівок та фургонів під час завантаження/розвантаження»;
- «Місце відпочинку»;
- «Зона стоянки».
❗️ Памʼятайте, за зупинку у недозволеному місці передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу:
- за недотримання правил зупинки — 340 грн;
- недотримання правил дорожнього руху, що створює небезпеку для інших учасників або перешкоджає нормальному руху — 680 грн;
- несанкціоноване використання паркувальних місць, призначених для осіб з інвалідністю (за винятком вимушених зупинок) — 1020-1700 грн.
EasyPay для водіїв
Оновлення ПДР — це не просто зміна правил, а крок до створення більш безпечного середовища. Щоб уникнути штрафів і бути впевненим учасником дорожнього руху — слідкуйте за змінами в законодавстві та дотримуйтесь правил.
Сервіс EasyPay пропонує комплексні рішення для водіїв, які допоможуть зробити поїздки комфортними та безпечними. У нас ви можете:
1. Оплатити штрафи за порушення ПДР — функціонал доступний на сайті easypay.ua, у мобільному застосунку або через термінал. А щоб не пропустити жодного штрафу, підпишіться на розсилку й отримуйте сповіщення в застосунку, особистому кабінеті або на електронну пошту.
2. Оплатити паркування — сервіс доступний у Львові, Києві, Харкові, Луцьку, Чернівцях, Івано-Франківську та інших містах України.
3. Придбати пальне на АЗК «ОККО» онлайн — придбані літри зараховуються в гаманець у мобільному застосунку Fishka одразу після покупки й зберігаються там протягом 90 днів. Детальніше про цей функціонал читайте тут. Нагадаємо, що відкрити картку Fishka ви можете одразу на нашому сайті або в застосунку.
4. Купити ОСЦПВ та Зелену карту — оформлюйте ОСЦПВ та Зелену карту онлайн, та ще й зі знижкою 15%! Після покупки, страховий поліс одразу надійде на вашу електронну пошту й матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий варіант.
Не відкладайте свої фінансові справи на потім! Будьте завжди в курсі останніх нововведень і легко сплачуйте необхідні вам послуги на сайті, у застосунку або через термінали EasyPay 💙 А також підписуйтесь на наші соцмережі 👇