Пошук

#ШахрайГудбай: легкий заробіток в інтернеті ― як не потрапити у пастку аферистів?

0
158

У світі, де інтернет-заробіток перетворюється в частину повсякденного життя, шахрайські схеми постійно з’являються в інфополі. Чи то низька інформаційна обізнаність, чи то «шарм» аферистів, але люди часто потрапляють на гачок і втрачають свої гроші. Тому сьогодні ми говоритимемо про роботу в інтернеті та популярні пропозиції заробітку від шахраїв.

Які бувають шахрайські схеми?

👉 Пройти голосування й отримати гроші

Інтернетом періодично «гуляють» пропозиції пройти опитування чи проголосувати за певну компанію або продукт і отримати грошову винагороду. Така «робота» може виглядати дуже привабливою та легкою, однак насправді ― це чергова шахрайська схема, де збагатяться аферисти, а не ви.

Щоб пройти голосування і відповідно отримати свій «заробіток», людині необхідно ввести логін і пароль від своєї сторінки в соціальній мережі, наприклад, Facebook чи Instagram. Після цієї простої «авторизації», шахраї автоматично отримують ваші персональні дані й доступ до акаунту.

Потім вони розсилатимуть подібні пропозиції заробітку підписникам від вашого імені або проситимуть у борг.

👉 Здати в оренду свою сторінку в соцмережах та на інших ресурсах

Ще однією популярною шахрайською схемою є оренда сторінки в соцмережах. Аферисти обіцяють пасивний дохід у розмірі кількох сотень або тисяч гривень на місяць, якщо ви здасте свій акаунт в оренду. Однак замість заробітку ви можете отримати лише блокування сторінки й борги. Оскільки, отримавши ваш акаунт, «орендарі» можуть:

  • розміщувати рекламу товарів;
  • писати позитивні відгуки про шахрайські магазини чи образливі коментарі для розпалення ворожнечі;
  • публікувати від вашого імені інформацію про фейкові збори;
  • просити в борг від вашого імені.

Ця схема стосується й здачі своїх акаунтів на інших ресурсах, наприклад, OLX. Аферисти, отримавши доступ до вашого профілю, можуть розміщувати фейкові оголошення й продовжувати обманювати людей, але вже тих, хто вирішив придбати щось у «вас».

👉 Подвоїти кошти

Чули про максимально легкий шлях заробітку ― подвоєння грошей? Єдине, що потрібно зробити ― надіслати певну суму коштів й чекати на її повернення у х2 розмірі. Надіславши 100 грн, ви отримаєте 200 грн, відправивши 400 грн, можна отримати 800 грн і так до неземних статків і місця у рейтингу найбагатших людей світу. Але, звісно ж, після першого-другого разу ви отримаєте не подвоєння, а цілковиту мовчанку. Тому за жодних обставин не надсилайте гроші аферистам із метою їх збільшення.

Як захистити себе, гроші та сторінки в соцмережах від шахраїв

  1. За жодних обставин не здавайте свій акаунт в оренду й не надавайте доступ до своїх сторінок стороннім.
  2. Скаржтеся на акаунти, які пропонують вам «заробити» й повідомляйте про такі випадки адміністрацію сайту.
  3. Пам’ятайте, що «легких грошей» не буває, і ніколи не переказуйте свої кошти в обмін на більшу суму.

А якщо стали жертвою шахрайства, одразу повідомляйте про це правоохоронні органи й заповнюйте форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
Кажіть #ШахрайГудбай 👋 разом з EasyPay та слідкуйте за головними фінтех-новинами в нашому Telegram-каналі 👇

Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора
Залишити коментар