Що таке NFC і як це працює?
Все частіше в побуті ми чуємо про технологію NFC. Смартфони з NFC, передача даних через NFC, оплата за допомогою NFC. Розберемося, що ж це за технологія і з чим її їдять.
Що за технологія NFC?
NFC (Near Field Communication) в перекладі – комунікація ближнього поля. Технологія дозволяє здійснювати комунікацію та обмін даними між пристроями, що знаходяться на коротких відстанях. Наприклад, між зчитувальним терміналом та смартфоном/банківською картою. Далекобійність NFC – до 10 сантиметрів.
Де використовується і що дозволяє?
Технологія NFC швидкими темпами проникає у різні сфери життя. Вже зараз NFC активно використовується:
– При оплаті товарів і послуг (безконтактна оплата банківською картою)
– При передачі файлів/даних (передача фотографій в смартфоні, відтворення музики)
– Як електронний ключ (NFC-технологія доступу до закритих даних)
– Як посвідчення особи (NFC-чіп з інформацією про власника)
– При переказі коштів (дотиком смартфона до смартфону)
– NFC-мітки (піднісши смартфон до NFC-мітки, можна дізнатися закладену в неї інформацію. Наприклад – адреса, телефон, час роботи банку)
Як оплачувати за допомогою NFC?
Найбільшим поширеним варіантом оплати за допомогою NFC є безконтактна оплата банківською картою. Розвиток технології призвів до появи таких карт як Visa PayWave та MasterCard PayPass, що мають вбудовану NFC-антену. При покупці, карту досить піднести до терміналу й зазначена сума буде списана автоматично. Процес займає менше п’яти секунд і не вимагає введення PIN-коду.
Безконтактна оплата – популярний варіант і у власників останніх моделей смартфонів. У цьому випадку телефон виступає в ролі банківської карти. Схема оплати аналогічна: просто підносимо смартфон до терміналу, щоб здійснити платіж.
Цікаві факти про NFC
- Початкова точка відліку в історії розвитку NFC – 2004 рік. А першим телефоном з NFC-чіпом була «розкладачка» Nokia 6131 (2006 рік).
- Далекобійність »NFC – до 10 сантиметрів.
- Час встановлення з’єднання не перевищує 0,1 с.
- Карту / телефон з NFC можна використовувати для тікетингу – як проїзний квиток в більшості розвинених країн світу.
- Платіж по NFC за швидкістю проходить швидше, ніж готівкою або банківською картою.
Ця технологія є передпочатковою стадією зародження електронних гаманців з віртуальними (не відчутними на дотик) електронними грошима.
Паперові гроші відійтуть у минуле. А люди будуть розраховуватись один з одним за допомогою електронних гаманців. При цьому зразу ж під час здійснення фінансової операції з рахунка гаманця, у якій пішли кошти, будуть автоматично зніматись 18% податку в бюджет України. І не потрібні будуть ні які фіскальні служби.
Для України найкраще зробити 3.5%, один податок на рух грошей. Ідея не моя,а Олександра Кендюхова вченого-економіста