Що таке рекурентні платежі?
Своєчасно сплачений платіж – гарантія вашого спокою, правда ж? Уявіть, припустимо, ви забули сплатити вчасно певну послугу. Що робити в такому випадку? Бігти стрімголов в банк або до найближчого терміналу? Забудьте про це. Є спосіб надійніше. Мова, звичайно ж йде, про рекурентні платежі або, як їх ще називають, автоматичні платежі.
З останнього терміну стає зрозуміло, що рекурентні платежі (англ. «Recurrent payment» – регулярні платежі) – повторювані фінансові операції, що здійснюються без безпосередньої участі клієнта банку. Мова, звичайно ж, не йде про те, що ви абсолютно як би ні до чого до платежу. Ні, в разі, якщо ви налаштовуєте таку функцію, вам не потрібно щоразу вводити реквізити необхідного підприємства і реквізити карти, з якої списується сума.
Чим корисні рекурентні платежі
По суті, автоматичні платежі корисні в однаковій мірі як для бізнесу, так і для клієнтів. Давайте розглянемо детальніше вигоди рекурентних платежів для тих і для тих.
Для клієнтів – це:
- можливість позбутися головного болю в частині своєчасної оплати послуг. Припустимо, ви оформляєте щомісячну передплату на яке-небудь онлайн-видання. Оплату проводите за допомогою карти – вводите її реквізити, отримуєте квитанцію – все як завжди. При цьому, налаштовуєте послугу регулярних платежів. І все – в наступному місяці вам не потрібно вводити всі реквізити заново. Оплата списується автоматично – без нагадувань у вигляді дзвінків або повідомлень;
- такі платежі не вимагають вашої особистої участі, а це значить, ви економите власний час;
- дуже багато сервісів пропонують знижки за підключення послуги “Автоплатіж”.
Зручно? Само собою.
Список послуг, для яких можна використовувати автоматичні платежі – дуже широкий і різноманітний. Від тієї ж підписки на різні видання до оплати комуналки. Але про це трохи пізніше.
Для представників бізнесу рекурентні платежі – це можливість впливати на фінансові показники. Як?
- Підвищити дохід. За допомогою таких платежів ви можете продавати клієнтам недорогі послуги, які, тим не менш, будуть здійснюватися на постійній основі. Без зворотних платежів такі користувачі просто б пішли від вас. А так залишаються з вами.
- З Автоплатежем ви «подовжуєте» цикл покупця, роблячи його таким чином нескінченним.
- Ви утримуєте клієнтів. Знову ж таки, такі платежі дозволяють збільшувати цикл взаємодії з вашим клієнтом. Фактично на автоматі ви будуєте більш тривалий цикл відносин.
Відзначимо, що раніше така послуга як рекурентні платежі була досить складною і була доступною тільки банкам і мобільним операторам. Але часи змінюються, і автоплатежі перетворилися в ефективний бізнес-інструмент, доступний більшості. Такі платіжні агрегатори, як EasyPay, дозволяють скористатися цією послугою і підприємцям, і клієнтам.
Невелика порада підприємцям: якщо ви не бажаєте мати справу з негативом з боку ваших клієнтів, які не були в курсі регулярних платежів, здійснюваних за ту чи іншу послугу, детально розкажіть про неї, попередьте про те, як часто будуть списуватися гроші, які переваги отримує клієнт і як він може відмовитися від підписки.
Повірте, це значно збільшить лояльність ваших покупців.
Як налаштувати послугу «рекурентні платежі»?
EasyPay надає дуже простий механізм налаштування послуги «рекурентні платежі». З його допомогою, наприклад, при оплаті комуналки ви зможете зберігати платежі, щоб не вводити заново реквізити карти.
Як це зробити – розбираємо по пунктах:
- Для початку – зареєструйтесь або авторизуйтесь на easypay.ua. Авторизацію можна пройти за допомогою логіна і пароля, які ви отримали при реєстрації. Якщо не зареєстровані – зареєструйтеся. Це дуже важливо, тому що тільки зареєстровані користувачі можуть зберігати платежі. Щоб зареєструватися, введіть свій номер телефону, щоб підтвердити його і придумайте надійний пароль. Все – процедура здійснена, і у вас є доступ до особистого кабінету.
- Виберіть необхідного постачальника послуги. Наприклад, ви оплачуєте водопостачання, будучи жителем Києва. Для цього на головній виберіть розділ «Комунальні платежі», а в ньому – підприємство «Київводоканал».
- Введіть свій особовий рахунок і тут же клікніть по віконцю «Зберегти платіж».
Все – далі система запам’ятає всі реквізити, і вам не потрібно вводити їх заново.
Є й інший спосіб налаштувати регулярні платежі на EasyPay.
- Для цього в особистому кабінеті виберіть розділ «Платежі», клікніть на «Створити платіж».
- Сервіс запропонує вам визначитися з постачальником, послуги якого ви хочете оплачувати регулярно. Далі – система точно така ж. Введіть всі необхідні реквізити і натисніть «Зберегти платіж».
Давайте розглянемо створення регулярного платежу ще й на прикладі оплати послуг зв’язку – того, з чим ми всі практично стикаємося щомісяця. Рекурентні платежі якраз і дозволять контролювати цей процес і не залишать вас без зв’язку та інтернету.
- Через особистий кабінет виберіть оператора – в нашому випадку це Київстар.
- 2. На сторінці «Створення платежу» введіть назву шаблону – наприклад, «Поповнення рахунку Київстар». Введіть номер телефону і суму, яка буде списуватися з карти регулярно.
- Якщо хочете отримувати сповіщення про списання коштів, активуйте необхідний бігунок під полем «Сума»
- Виберіть періодичність, з якою гроші будуть списуватися з карти – одноразово, щодня, щотижня, щомісяця, кожен 3-й місяць.
- Визначте, з якої дати починати. Натисніть «Зберегти».
Все готово. Якщо ми перейдемо в особистий кабінет в «Мої платежі», то побачимо, що внизу у нас з’явився наш шаблон. Клацнувши по ньому, ми перейдемо на сторінку оплати, де треба буде ввести реквізити платіжної картки. Зверніть увагу, що обумовлена сума буде списуватися з неї із вказаною періодичністю.
Як убезпечити себе
Головне і основне правило при рекурентних платежах – не довіряйте незнайомим сайтам. Йдеться про ваші гроші, а турбота про них ніколи не буде зайвою.
Поради для безпечних автоплатежів:
- Співпрацюйте з перевіреними сайтами. Обов’язково вивчайте відгуки про них і дивіться на співвідношення позитивних і негативних. Так, EasyPay в своїй роботі керується міжнародними протоколами безпеки, згідно з якими інформація, що вводиться клієнтом, недоступна ніяким третім особам.
- Уважно читайте текст угоди, перш ніж натиснути потрібну галочку. Тому що може статися так, що замість однієї послуги ви отримаєте декілька. Про це і йшла мова в повному тексті угоди, який ви не дочитали.
- Для інтернет-покупок оформіть спеціальну карту зі встановленим лімітом. Обов’язково збережіть номер банку, який видав вам карту, в телефоні. Це дозволить вам відразу ж в разі чого її заблокувати.
А взагалі, намагайтеся пам’ятати про те, що уважність – ось основа безпечних рекурентних і не тільки платежів. Саме вона допоможе вам убезпечити себе від помилок і шахраїв.
Як відключити рекурентні платежі
Якщо раптом ви захочете припинити користуватися функцією регулярних платежів, досить виконати прості маніпуляції:
- Зайдіть в особистий кабінет, виберіть «Мої платежі».
- Натисніть на три крапки поруч з обраним платежем і виберіть «Видалити».
Готово – рекурентні платежі відключені!
Сподіваємося, ми переконали вас у тому, що автоплатежі таки спрощують нам життя. Налаштуйте послугу і ви ніколи не будете забувати оплачувати необхідні послуги.
Живіть в ногу з часом. Живіть з EasyPay.