VISA або Mastercard? Якою карткою краще користуватись за кордоном?

views 18 556

З початку введення безвізового режиму українці стали набагато частіше подорожувати. І тим актуальнішим стає питання, яку карту використовувати для розрахунків за кордоном, VISA або Mastercard? Допомагаємо визначитись та розбираємось на конкретних прикладах.

VISA та Mastercard — міжнародні платіжні системи, що дозволяють з легкістю сплачувати необхідні послуги та покупки, як на батьківщині, так і за кордоном. При розрахунках за послуги або покупки, кошти конвертуються у валюту країни, де відбувається платіж та/або у основну валюту платіжної системи. Прийнято стверджувати, що карти VISA більше підходять для розрахунків у доларах, а Mastercard — в євро. Це твердження вірне, але частково.

VISA — американська платіжна система. На даний момент, є світовим лідером — 28% банківських карток по всьому світу випущені компанією VISA. Основна валюта платіжних операцій VISA — долари.

Mastercard — американська платіжна система, але з базовою валютою операцій євро. Конвертація буде залежати від вашого місцезнаходження. В США конвертація відбувається в доларах, в країнах Європи — євро. 20% світових банківських карт відносяться до системи Mastercard.

VISA — оптимальний варіант для подорожі в країни, де основною валютою, є долар — США, Канаду, Латинську Америку, Таїланд.

Mastercard — підійде для подорожей до Європи, Африки, Кубу.

Як відбувається розрахунок за кордоном картами VISA / Mastercard?
Роздивимось на конкретних прикладах:

1. Ми у Європі. Маємо гривневу картку. Розрахунок відбувається в євро.

 

 

VISA: UAH> USD> EUR
MasterCard: UAH> EUR

Вигідніше використовувати Mastercard — одна конверсія. У VISA конверсія подвійна (конверсія банку + конверсія платіжної системи), втратимо кошти.

 

2. Ми у Європі. Картка у євро. Розрахунок у євро.

 

 

Visa: EUR> USD> EUR
MasterCard: EUR

У Mastercard відсутня конверсія. У VISA — подвійна. Вигідніше використовувати Mastercard.

 

 

3. Ми у США. Доларова картка. Розрахунок у доларах.

 

Visa: USD
Mastercard: USD> EUR> USD

У США вигідніше використовувати картку VISA. При розрахунку Mastercard втрачаємо кошти.

 

 

 

 

Варто зазначити, що за кордоном активно використовуються безконтактні способи оплати VISA PayWave та Mastercard PayPass. Про безконтактні способи оплати ми більше розповідаємо тут. Відправляючись у подорож, звіртесь з нашою інфографікою та оберіть вірний варіант розрахунку, щоб не втрачати власні кошти. З EasyPay простіше!

 

 

5 comments

 1. Кот сказав:

  А что других валют нет? как обстоят дела со Скандинавией при таком раскладе?

  • оля сказав:

   Скандинавия – Европа, и стало біть лучше Мастер Кард

   • Максим сказав:

    Неправильна логіка.
    Загалом – все-одно, бо буде подвійна конвертація з гривні і одинарна – з валютних.
    Однак можна подивитись на обміні курси VISA і MasterCard відносно потрібної валюти і вже виходячи з того в якої платіжної системи курс вигідніший на даний момент – використовувати її.

 2. Oleg сказав:

  Що це за брєд? З MasterCard немає ніякої подвійної конвертації. Якщо оплата в USD оплачується UAH-USD, якщо в євро UAH-EUR. Система автоматично визначає валюту країни. А в мастеркарт основна валюта це USD і EUR, а не тільки EUR.

  • Oleg сказав:

   а отже

   3.Мы в США. Долларовая карта. Расчет в долларах.

   Visa: USD

   Mastercard: USD

   В во всём мире лучше использовать Mastercard так как валюта карты двойная, то двойной конвертации нету, если валюта страны соответствует одной из основных валют карты USD и EUR.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *