Пошук

Western Union в Україні: як отримати, відстежити переказ та де забрати гроші

2
721

В епоху інновацій та технологічного прогресу, коли кілометри втрачають своє значення завдяки миттєвому зв’язку, можливість безперешкодного пересилання грошей на великі відстані стає критично важливою. Саме це свого часу зрозуміла Western Union — компанія, що протягом десятиліть забезпечує ефективний механізм грошових переказів між різними куточками світу. Завдяки своїй надійності, широкій мережі партнерів та інноваційним підходам, вона стала мостом, який з’єднує людей, бізнеси та можливості в глобальному фінансовому просторі. Тому поговорімо сьогодні про грошові перекази через Вестерн Юніон та їх особливості 👇

Western Union — що це таке?

Western Union — це міжнародна компанія з фінансових послуг, яка спеціалізується на грошових переказах. Компанія була заснована у 1851 році у США та стала однією з перших у світі, яка надавала послуги з переказу грошей на довільну відстань.

Основна послуга Вестерн Юніон — це грошові перекази, які дозволено відправляти та отримувати кошти майже в будь-якій країні світу. Ця система надає можливість людям передавати гроші своїм родичам, друзям або партнерам, незалежно від географічної відстані між ними. Головною перевагою послуги є швидкість та надійність операції.

Крім грошових переказів, доступні й інші фінансові послуги, такі як обмін валют, оплата рахунків, платежі онлайн тощо. Компанія стала символом швидких та доступних міжнародних фінансових транзакцій, що робить її популярним вибором для людей, яким потрібно передати гроші через кордон.

Де можна отримати переказ Вестерн Юніон в Україні?

Дізнайтеся, де саме можна отримати грошовий переказ від Вестерн Юніон

Мережа системи грошових переказів налічує понад 500 000 відділень Western Union у 200 країнах. Україна, станом на 30 вересня 2017 року, налічувала понад 9 000 відділень компанії. Знайти найближче ви зможете за допомогою інтерактивної карти. Серед установ, де можливе отримання коштів, банки та поштові відділення.

Зверніть увагу! Ви можете отримати зарахування як офлайн, так і онлайн. Через компанію Вестерн Юніон доступні перекази готівкою, на банківський рахунок у форматі IBAN та на картку. Будь-яка картка українського банку підходить для отримання грошей.

Однак нагадуємо, що згідно з обмеженнями НБУ, ви не можете отримати або надіслати переказ до росії та білорусі. Також вам не доступний переказ коштів з української банківської картки за кордон.

Як отримати переказ Western Union від ООН для ВПП

З серпня ООН ВПП змінило критерії адресної допомоги і тепер право її отримати мають малозабезпечені домогосподарства, пенсіонери з числа ВПО та особи з інвалідністю, які проживають в Україні. Грошова допомога складає 2 220 грн на особу, з максимальною сумою до 11 100 грн на сім’ю.

Щоб отримати виплату, потрібно подати заявку. Після її схвалення, вам надішлють SMS з кодом банківського переказу (MTCN-код), який дозволить отримати готівку у відділенні Western Union або партнерського банку. Отримати готівку можна в таких установах, як:

 • «ПриватБанк»;
 • «A-банк»;
 • «Нова Пошта»
 • «Райффайзен Банк Аваль»;
 • «Ощадбанк»;
 • «Укрпошта»;
 • «Укргазбанк»;
 • ПУМБ тощо.

Що таке контрольний номер переказу Western Union

Щоб отримати переказ Вестерн Юніон, вам потрібен контрольний номер — MTCN (Money Transfer Control Number). Цей номер є унікальним набором цифр, який генерує платіжна система для ідентифікації та відстеження грошового переказу. Кожна операція через Western Union отримує свій власний контрольний номер.

Цей номер складається з 10 цифр і його використовують як ключ для доступу до інформації про переказ. Отримувач коштів обов’язково повинен знати цей номер. MTCN також використовують задля того, щоб відстежувати стан переказу та його підтвердження.

Якщо ви надсилаєте кошти через Western Union, після здійснення переказу вам дадуть контрольний номер. Його слід обов’язково надати отримувачу, інакше він не зможе отримати кошти. Також наголосимо, що MTCN не можна передавати стороннім особам, оскільки так підвищується ризик незаконного доступу до грошей.

Загалом, пам’ятайте, що контрольний номер MTCN — це ключовий елемент процесу переказу грошей через платіжну систему Вестерн Юніон.

В якому банку України можна отримати гроші Вестерн Юніон

В Україні багато банків співпрацюють з Western Union і надають послуги отримання грошових переказів через свої філії. Ви можете забрати свої гроші в «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Райффайзен банк», ПУМБ, OTP Bank тощо. Серед банків, в яких можна отримати гроші Вестерн Юніон також monobank (тільки на валютну картку), Crédit Agricole тощо. З повним переліком усіх банків-партнерів ви можете ознайомитися тут.

Які дані потрібні для одержання переказу Western Union

Які документи потрібні, щоб отримати грошовий переказ Вестерн Юніон?

Щоб особисто отримати переказ, який вам надіслали, у відділенні представника Вестерн Юніон потрібно пред’явити документ, що посвідчують особу та вказати:

 • десятизначний код MTCN;
 • ваше ім’я та прізвище;
 • очікувану суму переказу;
 • ім’я відправника;
 • країну відправника.

Зверніть увагу, що комісію за переказ коштів сплачує зазвичай відправник, тому для вас отримання через Вестерн Юніон є безкоштовним. Виняток — випадки, де ви забираєте гроші в іншій валюті чи переказуєте на рахунок, який не є часткою операції відправника.

Зазначимо, що в Western Union існують ліміти переказу на отримання коштів: 2 000 доларів США (еквівалент у грн) за транзакцію, 7 500 доларів США (еквівалент у грн) за тиждень, 15 000 доларів США (еквівалент у грн) за місяць.

Також зверніть увагу, що ви можете переказати надіслані кошти безпосереднього на свою банківську картку. Для цього вам потрібно увійти на вебсайт компанії (за потреби зареєструватися), вибрати опцію «Отримати гроші» й ввести всі необхідні дані: MTCN, ім’я відправника, країну його проживання, суму переказу та дані своєї платіжної картки.

Як відстежити платіж Western Union

Для того, щоб відстежувати платіж, використайте офіційний вебсайт компанії. У разі виникнення із цим проблем, зверніться до їхньої служби підтримки.

Зверніть увагу!

Отримання переказів від приватних осіб через Western Union передбачає, що кошти мають бути отримані впродовж 90 днів. Якщо протягом цього періоду гроші не надійшли до отримувача, відправника інформують про це, і, за його запитом, переказ відкликають.

Перекази від юридичних осіб мають бути отримані протягом 30 днів, А від ВПП ООН — протягом 30 днів.

Слідкуйте за FinTech-новинами та оновленнями EasyPay у нашому Telegram-каналі 👇

Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора

Коментарі (2)

Юлія

Підкажіть будь ласка чи можливо поповнити картку райффайзен, із мобільного зв’язку Київстар? Як наприклад з водафона або лайфу.

13.09.2023 at 03:12
Відповісти
  Служба Підтримки

  Вітаємо!
  Через нашу систему відсутня будь-яка можливість здійснити оплату з балансу Київстар.
  Рекомендуємо звернутися до підтримки Вашого мобільного оператора та уточнити інформацію по даному питанню.
  Дякуємо за розуміння.
  З повагою, команда EasyPay.

  13.09.2023 at 14:24
  Відповісти
Залишити коментар