Пошук

Як зігрітися взимку: поради для утеплення себе й оселі

0
321

Перший зимовий вітер чи температура нижче 0 °C ― це привід задуматися про утеплення власної домівки й підготовку до морозного сезону. Тому, редакція EasyPay зібрала для вас ефективні способи зігріватися під час «блекаутів» та зберігати тепло в оселі протягом довгого часу. Читайте далі й дізнавайтеся, як створити комфортну атмосферу в оселі й не замерзнути навіть під час найлютіших холодів! ❄️🏡

Як підготувати будинок до зими?

Напередодні зими важливо правильно підготувати будинок до холодів і забезпечити собі ефективне використання тепла. Тому ми розкажемо вам про кілька способів як це зробити  та заощадити на опаленні, щоб зима пройшла комфортно й тепло.

Для початку, завчасно перевірте стан ізоляції в будинку, укріпіть покрівлю та стіни спеціальним теплоізоляційним матеріалом, аби забезпечити утримання тепла всередині оселі. Також огляньте систему опалення й усуньте поламки, якщо такі є. Очистьте димовий канал, перевірте роботу котла чи теплового насоса, і впевніться у тому, що всі радіатори працюють належним чином. Забезпечте нормальний відтік води на даху, щоб уникнути утворення льодяних заторів, які можуть призвести до пошкоджень покрівлі. Ці «профілактичні» дії дозволять уникнути критичних пошкоджень і підготувати заздалегідь будинок до зими.

Так ви не лише збережете тепло та зменшите витрати на опалення, а й створите комфортні умови для проживання в морозний період року.

Що робити, щоб взимку не було холодно в приміщенні?

Як зігрітися під час морозів вдома. 3 дієві поради утеплити будинок і зекономити на опаленні

Взимку важливо не лише зігрівати приміщення, але й утримувати тепло всередині. Якщо ви запобігатимете втраті тепла й використовуватимете теплові «резерви» по-максимуму, то зможете довго зберігати комфортну температуру в холодній оселі. Отож, розповідаємо про кілька важливих правил, як утримувати тепло в будинку 👇

👉 По-перше, перевірте всі вікна та двері в оселі на наявність щілин та за потреби герметизуйте їх, використовуючи спеціальні матеріали. Це допоможе уникнути потрапляння холодного повітря у кімнати та зменшить втрату тепла. Виявити протяги можна за допомогою звичайної свічки. Запаліть її та поставте біля вікон і дверей. Якщо полум’я мерехтить або згасло ― поряд щось «дує». Усунути протяги можна за допомогою різних інструментів: паперової стрічки, спеціального герметика, ущільнювача або взявши пінополіетилен чи енергоощадну прозору плівку.

👉 По-друге, закривайте вентиляційні отвори в кімнатах, які не використовуєте, особливо вночі. Це допоможе утримати тепло в активно використовуваних зонах. Також відчиняйте двері між кімнатами, щоб створити циркуляцію теплого повітря. Звичайно, може здатися, що сконцентрувати все тепле повітря в одній кімнаті краще, аніж розподіляти його між кількома використовуваними приміщеннями. Однак, якщо ви не дасте теплу вільно «рухатися», з часом воно просто зникне, а кімнату буде важче нагріти.

👉 По-третє, використовуйте сонячне тепло. В ясні дні відкривайте штори або жалюзі, щоб сонячна енергія природно підігрівала приміщення. А на ніч ― закривайте штори, аби холодне повітря не проникало всередину кімнати.

Також ви можете нагріти приміщення завдяки куховарству. Після закінчення приготування їжі, залиште ненадовго духовку відкритою, щоб використовувати залишкове тепло. Однак ніколи не використовуйте газову плиту чи духову шафу як основне джерело тепла! Наслідком такого «зігрівання» може стати отруєння чадним газом або пожежа.

Дотримуючись цих простих порад, ви не лише зробите свій дім більш енергоефективним, але й забезпечите себе теплом та комфортом у холодні зимові (і не тільки) дні.

Як зігрітися в холодній квартирі чи будинку самостійно?

У квартирі стало занадто холодно, а збільшувати опалення не хочете? Тримайте 5 порад, як зігрітися самостійно, в домашніх умовах і без зайвих клопотів.

На жаль, іноді недостатньо утеплити будинок і щільно позакривати усі вікна, щоб в оселі було тепло й комфортно. Тоді доводиться додатково рятувати себе від прохолоди різними «хитрощами». Про деякі з них ми зараз вам і розкажемо. Тримайте 5 практичних порад, як зігрітися вдома взимку і діліться ними з близькими:

  1. Багатошаровість ― ваш друг! Для того, щоб одяг ефективно утримував тепло, одягайте його в кілька шарів. Наприклад, замість одного товстого светра виберіть кілька тонших шарів. Так ви зможете утворити «повітряний» шар між одягом, який утримуватиме тепло й запобігатиме його втраті. Перший шар одягу буде вбирати вологу, другий ― зберігати тепло, а третій ― захищатиме вас від протягів чи вітру.
  2. Гарячі напої ― теж ваші друзі! Гарячі напої сприяють розширенню судин, що підвищує кровообіг і допомагає зберегти тепло тіла. Чай, кава чи гарячий шоколад, не тільки зігріють вас, а й створять відчуття затишку. Однак не варто «зігріватися» алкоголем, оскільки воно лише дає видимість тепла, а насправді сприяє ще швидшому замерзанню.
  3. Рухайтеся! Рух ― це чудовий спосіб підняти температуру тіла. Виконуйте фізичні вправи або просто рухайтеся по кімнаті. Це стимулює кровообіг та активізує обмін тепла, сприяючи зігріванню тіла.
  4. Час діставати теплі ковдри та килими. Завішайте ковдрами стіни задля створення зон ізоляції, а теплі килими розмістіть на підлозі. Це допоможе утримувати тепло та забезпечить додатковий шар ізоляції.
  5. Грілки працюють! Спеціальні хімічні чи саморобні грілки (наприклад, зі звичайної пластикової пляшки, наповненої гарячою водою), можуть стати ідеальним супутником у холодний період. Обгорніть грілку рушником та помістіть під одяг або покладіть на ліжко, щоб створити додаткове джерело тепла. Однак будьте обережні, щоб не отримати опіки.

Сподіваємося, що тепер вам не страшні жодні морози й комунальні рахунки. Нехай тепло завжди буде поруч, навіть коли зовні мороз ❄️🏡

До речі, нагадаємо, що в платіжній системі EasyPay ви можете налаштувати шаблони, оплатити «комуналку» за кілька кліків і додатково отримати за це Fishback від програми лояльності Fishka! Шукайте свій комунальний сервіс на сайті, в застосунку чи найближчому терміналі EasyPay і сплачуйте рахунки без зайвих турбот 💛


Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редакторка блогу
Всі статті автора
Залишити коментар