Пошук

Дайджест новин від EasyPay

0
426

Зустрічайте щотижневий дайджест від EasyPay! Дізнайтеся про те, яка країна до 2030 року відмовиться від чеків, де можна оплатити будь-який громадський транспорт банківською карткою, та якими можуть бути економічні наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС.

EasyPay перерахувала 600 тис грн на ліквідацію наслідків підриву Каховської ГЕС

Компанія EasyPay перерахувала 500 000 грн на збір monobank та UNITED24 на потреби державних служб надзвичайних ситуацій та транспорту. А також – 100 000 грн Міжнародному благодійному фонду «Центр соціальних проектів майбутнього», який надає гуманітарну допомогу постраждалим з Херсонщини та забезпечує місцеві громади необхідними засобами для подолання наслідків трагедії.

Якщо ви теж хочете підтримати мешканців Херсонщини – у телеграм-каналі ми опублікували актуальні та перевірені збори – долучайтесь!

Компанія EasyPay задонатила 500 000 грн на збір monobank та UNITED24 та 100 000 грн Міжнародному благодійному фонду “Центр соціальних проектів майбутнього”.

Підрив Каховської ГЕС росіянами: економічні наслідки

Трагедія, яку росіяни спричинили 6 червня має жахливі як короткострокові, так і довгострокові наслідки. Зібрали для вас трохи попередніх оцінок та даних.

  • Міністерство аграрної політики та продовольства України заявило, що за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами, на Херсонщині передбачається затоплення орієнтовно 10 тис. га сільськогосподарських земель на правобережжі та в декілька разів більше – на т.о. лівобережній частині області. Ця техногенна катастрофа зупинить водопостачання 31 системи зрошення полів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. А збитки для рибної галузі можуть сягнути 95 тис. тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.
  • «За попередніми підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції збитки водним ресурсам завдано на 2 млрд грн. Сума тільки збільшуватиметься», – заявила Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України.
  • Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив про те, що через підрив Каховської ГЕС рівень води водосховища на території Національного парку «Кам’янська Січ» знизився на 4 метри та продовжує падати. Це може призвести до безповоротної втрати цілих екосистем рослинного та тваринного світу. «Понад 19 видів червонокнижних рослин, десятки видів водно-болотних птахів, захищених Бернською конвенцією, назавжди зникнуть з цих місцин. Те, що не вдалося знищити за вісім місяців окупації парку на суші, рашисти знищили підривом ГЕС».
  • За даними «Укргідроенерго» на побудову нової ГЕС знадобиться $800 млн-$1 млрд та 5 років роботи.
  • На ранок після підриву ГЕС ціна на зерно вже зросла на 3%.

6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС. Розповідаємо про економічні наслідки цього терорестичного акту для України.

Новина про те, що НБУ зобов’язав банки звітувати про всі карткові платежі щотижня виявилася фейком

На початку тижня почали ширитися новини про те, що Національний банк України вимагає від банків-еквайрів надсилати звіти про всі карткові операції своїх клієнтів, незалежно від суми, кожного понеділка до 16:00. Однак це виявилося «вкидом» неправдивої інформації.

«Інформація про те, що Національний банк збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності. У листі НБУ (№ 25-0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб. Запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб», – зазначив НБУ на своїй сторінці в Telegram.

За словами Нацбанку, лист з «провокаційно недостовірною його інтерпретацією» опублікував підсанкційний проросійський ресурс.

Інформація про те, що НБУ збиратиє дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності

Аналіз стану економіки в травні від НБУ

Національний банк України опублікував щомісячний макроекономічний та монетарний огляд стану економіки України та світу в травні. У ньому йдеться про те, що:

  • Споживча інфляція в Україні сповільнюється швидше, аніж очікувалося. Це пов’язують із достатньої пропозиції продовольства, значним запасом пального та фіксованим тарифом на послуги ЖКГ, зміцненням гривні на готівковому валютному ринку та поліпшенням інфляційних очікувань.
  • Частково внаслідок сезонності тривало пожвавлення економічної активності в секторах послуг, роздрібної торгівлі та промисловості, однак ділова активність все ще залишається обмеженою через війну.
  • Попит на робочу силу зростав, а кількість переселенців та мігрантів й досі залишалася значною.

Повний огляд читайте тут.

НБУ опублікував щомісячний аналіз економічної ситуації в Україні та світі. EasyPay розповідає головне.

Австралія відмовиться від розрахункових чеків до 2030 року

Популярність цифрових транзакцій знизила використання чеків до 0,2% всіх безготівкових платежів, тому Австралія планує повністю відмовитися від них вже до 2030 року. Казначей Джим Чалмерс заявив, що низька популярність чеків пов’язана з простотою, доступністю та дешевизною цифрових транзакцій, тому такий крок забезпечить ефективність та безпеку платіжної системи країни. Австралійська банківська асоціація підтримала таке рішення федерального уряду, а її гендиректорка Анна Блай наголосила: «Платежі – це джерело життєвої сили нашої економіки, але Австралія нині використовує 60-річну систему для багатьох повсякденних споживчих та ділових платежів».

Рішення про відмову від чеків буде обговорюватися з громадськістю ще до кінця року, але уряд висловив чітке бажання якнайшвидше модернізувати платіжну систему Австралії та адаптувати її до майбутнього.

Австралія планує відмовитися від чеків до 2030 року. Розповідаємо чому.

Нідерланди першими у світі запустили повністю безконтактну систему оплати громадського транспорту по всій країні

Нещодавно в Нідерландах відбувся запуск системи безконтактних транзитних платежів розробленої компанією Translink. Увесь транспорт в країні, включаючи потяги, автобуси, трамваї та метро приймають оплату через OVpay. Система складається з модернізованої інфраструктури та інноваційного програмного забезпечення, яке забезпечує безпроблемні поїздки по всій країні та безпечні платежі.

Важливу роль в запуску проєкту відіграла й платіжна система Mastercard, яка допомогла місцевим банкам інтегрувати правил обробки мобільних транзакцій. Оплатити проїзд можна за допомогою карти, смартфона або smart-годинника.

Нідерланди - перша країна, в якій можна безконтактно оплатити будь-який вид громадського транспорту.

EasyPay оновив відображення лічильників у своїх сервісах

Лічильники сервісів YASNO та «Київська обласна ЕК» тепер відображаються в EasyPay персонально для кожного споживача. Раніше під час внесення показників споживання електроенергії, клієнти бачили 3-зонні лічильники для введення даних. Тепер відображається саме той тип лічильника, який знаходиться у вашій квартирі або будинку – це значно спрощує процес передачі показників.

Детальніше про те, коли та як передавати показники за електроенергію через сервіси EasyPay читайте тут.

Тепер користувачі EasyPay можуть бачити на сайті персоналізовані лічильники для оплати своїх послуг за користування електроенергією.

Слідкуйте за новинами зі світу фінансів та технологій:

👉 у телеграм-каналі – https://t.me/easypayofficial

👉 та блозі EasyPay – https://blog.easypay.ua/category/novini/

Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора
Залишити коментар