Пошук

Як створити інтернет-магазин в Україні

0
253

В епоху стрімкого технологічного розвитку й динамічних змін у споживчих уподобаннях, відкриття власного інтернет-магазину стає не лише черговий бізнесовий крок, а й підприємницький виклик.

У цій статті ми розглянемо поточний стан e-commerce, вибір ніші та платформи для інтернет-магазину, особливості реєстрації бізнесу, способи просування та пошук постачальників. Долучайтеся до захопливого світу підприємництва та дізнавайтеся про те, як крок за кроком створити інтернет-магазин. Світ безмежних можливостей зовсім поруч ― доторкніться до нього!

Огляд поточного стану електронної комерції (e-commerce) в Україні (порівняння 2022 та 2023)

Коротко про стан української електронної комерції в 2022-2023 рр.

На розвиток e-commerce в Україні значно вплинуло повномасштабне вторгнення. За даними Statista, у 2022 році обсяги ринку стрімко знизилися майже в 12 разів, склавши лише 295,85 млн доларів США. Особливо постраждали сегменти моди, меблів, іграшок та електроніки. Однак у 2023 році показники почали поступово відновлюватися. І це не дивно, оскільки інтерес до онлайн-покупок продовжує зростати, а платіжні інструменти ― розвиватися.

Ми бачимо зменшення покупців і розуміємо, що це пов’язано з виїздом українців за кордон на початку 2022 року. Але разом з цим помічаємо і збільшення частоти покупок, пов’язане зі змінами в споживчій поведінці. Тому бізнесам варто вже прийняти нові реалії та почати конкурувати за меншу, але більш вмотивовану аудиторію. Стратегії містять залучення трафіку через рекламу та мобільні застосунки, покращення систем доставлення та акцент на соціальній відповідальності. Ключовими факторами є персоналізація, ефективні фінансові рішення, зосередженість на швидкій роботі платформ для онлайн-шопінгу та покращення взаємодії з клієнтами.

Загалом, стан електронної комерції в Україні відновлюється, а глобальні тренди свідчать про стабільний розвиток галузі, зокрема у напрямку багатоканальних стратегій та сприяння зручності покупок для споживачів. Тому можливо саме зараз час спробувати відкрити свій інтернет-магазин? Розповідаємо детальніше про те, що потрібно робити 👇

Як правильно вибрати нішу для інтернет-магазину

Вибір ніші ― багатьма недооцінений етап відкриття бізнесу. Продавці-початківці визначають напрямок торгівлі орієнтуючись виключно на популярність певних товарів. І як результат ми бачимо десятки інтернет-магазинів з однаковими пропозиціями й відсутністю унікальної торгової пропозиції (УТП). Тому редакція EasyPay зібрала для вас кілька порад, які допоможуть правильно визначити нішу для свого інтернет-магазину й створити простір, що приваблюватиме нових покупців.

 • Оцініть свої інтереси та знання. Виберіть нішу, яка вам дійсно подобається і в якій ви розбираєтеся. Особиста пристрасть і знання в галузі стануть значною конкурентною перевагою в бізнесі.
 • Проаналізуйте попит. Врахуйте поточний стан ринку, використовуючи різноманітні аналітичні інструменти (наприклад, Google Trends). Переконайтеся в тому, що покупці мають інтерес до обраної ніші, а також уважно вивчіть тренди й унікальні продукти.
 • Вивчіть конкурентів. Дослідіть конкурентів і визначте їхні сильні та слабкі сторони, розгляньте можливості для вдосконалення та вирізнення серед них.
 • Оцініть прибутковість. Проведіть аналіз витрат, визначте маржу та розгляньте перспективи розвитку, задля того, щоб розуміти потенційну прибутковість ніші.
 • Пам’ятайте про легкість постачання. Якщо ви матимете доступ до надійних постачальників, вони забезпечать вас якісними товарами та послугами.

Вибір ніші потребує комплексного підходу та виважених рішень. Зосередьтеся на знаннях, потребах і власній зацікавленості ― так ваш інтернет-магазин стане успішним і конкурентоспроможним.

Що продавати в інтернеті у 2023 році. Читайте за посиланням

Якщо ж говорити про конкретні категорії товарів, то ось 5 популярних ніш для інтернет-магазину на які варто звернути увагу:

 • Косметика. Косметичні засоби популярні за будь-яких обставин. Споживачі готові витрачати кошти на цю категорію товарів завжди, однак пам’ятайте про перевірку якості та сертифікації косметики. Лише пропонуючи хороший товар, ви зможете збільшити продажі та привабити свою цільову аудиторію.
 • Товари для дітей. Батькам постійно потрібні іграшки, одяг й аксесуари для малюків, тому ця ніша універсальна в багатьох аспектах. Забезпечте споживачів вибором якісних та довговічних товарів й отримаєте лояльних покупців не на один сезон.
 • Одяг. Це не тільки необхідний елемент повсякденного життя, але й важлива частина самовираження і стилю. Попит на цю нішу такий же високий, як і на товари для дітей чи косметику. До того ж у вас є можливість легко знайти постачальників, сам товар і виділити вузький напрямок роботи. Разом з тим, бути особливим бізнесом серед такої високої конкуренції ― надзвичайно важко.
 • Подарунки та унікальні набори. Індивідуальні й оригінальні подарунки цінуються в будь-який час. Магазин, спеціалізований на унікальних подарунках, може пропонувати незвичайні товари, набори для святкувань та ексклюзивні предмети, які вразять покупців. Пропонуйте клієнтам щось особливе й залишайтеся з ними впродовж багатьох свят.
 • Декор для дому. Магазин, який спеціалізується на предметах декору, може забезпечити покупців стильними та оригінальними рішеннями для їхнього житла. Пропонуйте їм елементи декору в різних стилях, матеріалах та цінових категоріях, щоб отримати широку цільову аудиторію.

Реєстрація бізнесу (яку вибрати форму реєстрації, оподаткування, РРО/ПРРО)

Якщо ви не знаєте, як зареєструвати бізнес, яку форму реєстрації, оподаткування чи РРО/ПРРО вибрати ― ми допоможемо! Одразу зазначимо, що не варто відкладати на потім юридичний аспект відкриття бізнесу та нехтувати законами України щодо ведення підприємницької діяльності. Оскільки це може тягнути за собою як штраф, так й адміністративну відповідальність.

Для того, щоб відкрити інтернет-магазин, вам потрібно зареєструвати ФОП або ТОВ, залежно від форми організації бізнесу. Наприклад, ви можете використати портал «Дія», щоб за кілька хвилин подати заявку на реєстрацію фізичної особи-підприємця (ФОПа). Для цього вам знадобляться паспорт, ІПН, довідка переселенця (за потреби) та заява для переходу на спрощену систему оподаткування (якщо не подасте заяву, вас автоматично зареєструють на загальну систему).

Також вам буде необхідно вибрати КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності), групу єдиного податку та систему оподаткування.

Класифікатор видів економічної діяльності ― це чотиризначний код, який необхідно вказувати при реєстрації, тому зверніть увагу на КВЕДи та продумайте, яку діяльність плануєте вести. Оскільки, отримавши дохід з тієї діяльності, яку ви не зазначали, вас може бути переведено до загальної системи оподаткування. Тим паче, що кількість КВЕД ― необмежена (перший вказаний КВЕД вважається основним).

Дізнайтеся про те, як юридично оформити інтернет-магазин

Від групи платника єдиного податку залежить розмір податків і система ведення звітності. Оскільки ви як підприємець можете самостійно вибрати групу ФОП, розкажемо коротко про кожну з них:

 • 1 група ФОП ― річний бюджет не має перевищувати 1 118 900 грн, не дозволено мати найманих працівників, можна займатися роздрібною торгівлею та надавати побутові послуги населенню.
 • 2 група ФОП ― річний бюджет не має перевищувати 5 587 800 грн, дозволено надавати послуги населенню та виробництво й продаж товарів, можна мати до 10 найманих співробітників.
 • 3 група ФОП ― річний бюджет не має перевищувати 7 818 900 грн, дозволене виробництво та продаж товарів, а також надання послуг будь-кому, кількість працівників ― необмежена.
 • 4 група ФОП ― підприємці, що займаються фермерською діяльністю, без найманих працівників.

Раніше ми вже писали про те, як оформити ФОП 3 групи, коли сплачувати податки та які є переваги й недоліки цієї форми підприємництва ― рекомендуємо ознайомитися, також за цим посиланням ви дізнаєтеся про те, як отримати цифровий підпис (ЕЦП).

Нагадаємо, що через платіжний сервіс EasyPay ви швидко й зручно можете сплатити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) та єдиний податок (ЄП). Оплата можлива як на сайті та в застосунку, так і через платіжний термінал нашої мережі.


Також зазначимо, що відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», РРО  мають використовувати всі платники ЄП другої, третьої та четвертої груп, які проводять розрахункові операції. Інтернет-магазини якраз підпадають під це визначення.

РРО/ПРРО (реєстратор розрахункових операцій/портативний реєстратор розрахункових операцій) ― це пристрій, який використовують для реєстрації та збереження інформації про розрахункові операції в секторі бізнесу. Такий пристрій використовують в роздрібній торгівлі, сферах обслуговування тощо. Тобто всюди, де обов’язкове фіксування фактів реалізації товарів чи надання послуг.

РРО/ПРРО виконує роль електронного касового апарату та дозволяє здійснювати реєстрацію грошових операцій, надаючи покупцю чек із зазначеними деталями операції. Більше про те, як підключити онлайн-платежі через EasyPay дізнавайтеся за посиланням.

Вибір платформи для інтернет-магазину (на старті підійде Хорошоп чи Opencart)

Визначивши нішу та зареєструвавши бізнес, варто особливу увагу приділити й вибору платформи, на якій ви реалізовуватимете e-commerce. Саме цей крок вплине на зручність управління, можливості розширення та загальний успіх бізнесу.

Спочатку трохи теорії. Content management system (CMS) або ж система управління контентом ― це програмне забезпечення, яке дозволяє ефективно створювати, редагувати та організовувати вміст на вебсайтах без глибокого розуміння програмування. CMS надає користувачам інтуїтивно зрозумілі інструменти для керування текстовим, графічним і мультимедійним контентом, спрощуючи процес ведення вебресурсів, у нашому випадку ― інтернет-магазину. ПЗ використовують для полегшення рутинних завдань, задля того, щоб фокусуватися на стратегічному розвитку та взаємодії з аудиторією, а не оновленні вмісту сайту.

У цілому ви можете використати для свого інтернет-магазину, як готову CMS, так і самостійно розроблену, але друга потребуватиме значних вкладень та постійної технічної підтримки, тому для початку пропонуємо зосередитися на «готових» рішеннях.

Яку платформу вибрати для свого інтернет-магазину та що таке CMS. Розповідаємо на прикладах Хорошоп та Opencart

Розгляньмо платформи «Хорошоп» та Opencart як два популярних рішення на старті підприємництва.

«Хорошоп» ― це вдале рішення для тих, кому потрібен готовий інтернет-магазин за короткий термін. Запустити сайт на «Хорошоп» можна за термін від 5 днів. У платформи є тестовий період, який триває 7 днів. За цей час ви можете ознайомитися з функціоналом, протестувати інструменти й вирішити чи підходить вам вона. Після створення інтернет-магазину на «Хорошоп» вам потрібно буде щомісяця сплачувати абонплату, вартість якої коливається в межах від 200 грн у базовому пакеті та 3 000 грн у b2b-пакеті.

У цю CMS інтегровані популярні українські сервіси: «Нова пошта», «Укрпошта», покупка частина, mono Pay, WayForPay, LiqPay, Приват24 тощо.

Однак зверніть увагу, що вибираючи «Хорошоп» ви платите за оренду місця для інтернет-магазину і не є його власником. Тому підприємці, які намагаються перенести свій сайт на іншу платформу, натрапляють на певні труднощі.

Переваги та недоліки «Хорошоп»

Переваги Недоліки
1. Наявність техпідтримки, якою займається одна команда Менше інструментів для кастомізації інтернет-магазину
2. Великий вибір готових дизайнів, модулі яких добре поєднані між собою Немає можливості додати щось, чого немає у функціоналі «Хорошоп»
3. Широкий функціонал інструментів аналітики та просування (SEO) Не можна перенести інтернет-магазин на іншу платформу, оскільки увесь час ви по факту орендуватимете майданчик
4. Регулярні оновлення та виправлення помилок Ви не можете відмовитися від додаткових послуг чи абонплати
5. Швидка розробка сайту (від 5 днів)

Opencart ― це система управління контентом (CMS), що ґрунтується на принципах відкритого коду, надаючи можливості вільної модифікації та адаптації сайту кожному користувачеві. Її можна безплатно завантажити й одразу починати працювати. Однак Opencart ― це лише базова конструкція, до якої надалі потрібно додавати нові модулі, які й допоможуть створити повноцінний та кастомізований інтернет-магазин. 

Ці модулі бувають як безплатними, так і платними. Однак зверніть увагу, що процес їх встановлення та налаштування потребує спеціалізованих знань, тому вам періодично потрібно буде звертатися до програмістів. Також зазначимо, що хоча модулі й надають розширені можливості, їх створюють різні розробники, а це означає, що іноді функціонал може між собою конфліктувати й некоректно працювати. Це впливатиме на продажі, тому закладіть витрати на послуги програміста, який оперативно зможе виправити помилки та відновити роботу.

Переваги та недоліки Opencart

Переваги Недоліки
1. Можливість адаптувати систему під свої потреби Не всі модулі можна гармонійно поєднати між собою
2. Велика кількість модулів та розширень Відсутність вбудованої підтримки й швидкої реакції на скарги
3. Активна спільнота Залежність від послуг розробників
4. Підтримка різноманітних платіжних систем (CMS розроблена для e-commerce) Уповільнена робота на великих обсягах товарів і навантаження
5. Інтуїтивний інтерфейс і легке використання платформи Відкритий код приваблює зловмисників

Як ви бачите, кожна з систем управління контентом має як свої переваги, так і недоліки. Якщо вам потрібний готовий інтернет-магазин у короткі терміни, підтримка 24/7 та більш універсальний сайт ― «Хорошоп» ймовірно підійде краще. Він не потребує значних вкладень, постійної підтримки стороннього розробника та самостійних налаштувань. Однак, якщо ви хочете створити сайт із різноманітним функціоналом, більш кастомізований і гнучкий ― зверніть увагу на Opencart. Так, утримувати інтернет-магазин на цій платформі може бути дорожчим, однак сайт належатиме виключно вам і ви зможете його видозмінювати як завгодно. (Не забудьте про партнерство з хорошим розробником, який буде готовий швидко усунути помилку чи впровадити нове рішення.)

Тестуйте, спілкуйтеся з іншими підприємцями та занурюйтеся в пошуки інформації. Так ви вбережете себе від зайвих клопотів і будете готові до ймовірних труднощів.

Як знайти постачальника для свого інтернет-магазину

Ще одним важливим етапом запуску інтернет-магазин є вибір надійного постачальника для вашого асортименту товарів. Ми пропонуємо почати свій пошук з популярних оптових платформ і маркетплейсів. На таких ресурсах часто збирається велика кількість постачальників, і ви легко зможете порівняти ціни, умови постачання та якість продукції. Також відвідуйте професійні виставки та конференції, щоб особисто спілкуватися з представниками компаній чи іншими бізнесменами.

Обов’язково зверніть увагу на репутацію та відгуки про постачальників. Досліджуйте інтернет, просіть рекомендації у колег або фахівців у галузі ― це допоможе вам вберегтися від недобросовісних партнерів і ризикових угод.

Вибирайте постачальника, який вміє адаптовуватися до змін та оперативно реагувати на замовлення. Гнучкість ― особливо важливий показник, на який варто звернути увагу на початковому етапі розвитку бізнесу.

Пам’ятайте, що вибравши надійного постачальника, ви закладете якісний «фундамент» для свого інтернет-магазину й створите умови для його успішного розвитку. Отож, вперед на пошуки!

Просування інтернет-магазину: популярні канали (Google Ads, Instagram, маркетплейси, SEO)

Як оптимізувати інтернет-магазин так, щоб отримувати нові продажі щоденно? Розповідаємо про основні канали онлайн-просування.

Однак важливою є не лише розробка сайту та вибір ніші, а й подальший розвиток інтернет-магазину. Не забудьте про розробку стратегії просування, щоб знайти свою цільову аудиторію та забезпечувати постійний потік клієнтів. Сьогодні недостатньо продавати хороший продукт, його потрібно правильно та помітно рекламувати. На щастя, є багато каналів просування, які допоможуть вашому інтернет-магазину успішно зайняти свою нішу на ринку. Розгляньмо їх!

 1. Google Ads ― це платна реклама в інтернеті. Вона дозволяє створювати цільові рекламні кампанії, які з’являтимуться у верхній частині результатів пошуку Google та на інших партнерських сайтах. З ефективною рекламою буде легше привернути увагу користувачів, які шукатимуть ваш товар або послугу.
 2. Instagram ― ідеальне місце для інтернет-магазину, особливо якщо ваші товари легко візуалізуються. Створюйте креативний вміст, використовуйте сторіз та рекламні публікації для залучення уваги вашої аудиторії. Регулярні публікації, взаємодія з підписниками та розіграші допоможуть збудувати лояльність.
 3. Маркетплейси. Присутність вашого інтернет-магазину на популярних в Україні маркетплейсах, таких як OLX, Rozetka, Prom.ua тощо, дозволить розширити аудиторію покупців і використати вже наявний на цих платформах трафік.
 4. SEO охоплює оптимізацію вмісту та технічні покращення на вашому сайті, щоб він виходив у пошукових результатах. Ретельний вибір ключових слів та постійне оновлення контенту покращать видимість вашого інтернет-магазину.

Вибір правильних каналів просування важливий для досягнення успіху вашого інтернет-магазину. Комбінація різних стратегій, таких як платна реклама, соціальні мережі та SEO, дозволить вам максимізувати ефективність вашої маркетингової кампанії та досягти бажаних результатів.

Отож, тепер ви знаєте значно більше про те, як відкрити свій інтернет-магазин та успішно просувати його в інтернеті. Долучайтеся до захопливого світу підприємництва та крок за кроком досягайте успіху!

А за головними подіями зі світу фінансів і технологій слідкуйте в Telegram-каналі EasyPay 👇 До зустрічі!

Тетяна Тодосійчук
Всі статті автора
Редактор блогу
Всі статті автора
Залишити коментар