За лаштунками успіху: що роблять мільйонери для досягнення й утримання багатства
Мільйон доларів на рахунку — це квиток у світ нескінченних можливостей. Що ж спонукає одних людей досягати вершин фінансового добробуту, а інших — залишатися на місці? Відповідь лежить на поверхні, хоча її часто ігнорують. Багатство — це не випадковий збіг обставин, а результат систематичної роботи над собою. Саме повсякденні дії та звички, які стають частиною життя, формують наш успіх.
Редакція EasyPay підготувала для вас матеріал про те, як живуть мільйонери, які звички допомагають їм зберігати та примножувати багатство та що кожен з нас може зробити прямо зараз, щоб змінити своє життя. Готові дізнатися про звички заможних людей? Тоді читайте далі!
За межами матеріального: як живуть мільйонери
Ви коли-небудь замислювалися над тим, чому найбагатші люди світу часто ведуть досить скромний спосіб життя? Здавалося б, вони можуть дозволити собі все, що завгодно, але на практиці багато з них обирають зовсім інший шлях. Скромний спосіб життя мільйонерів — це не просто вибір, а відображення їхніх цінностей і пріоритетів. Розумні витрати дозволяють накопичувати більше коштів і інвестувати їх у майбутнє, а з часом приходить розуміння, що справді важливі речі не купиш ні за які гроші.
Чи чули ви про мільярдера, який живе в скромному будинку? Напевно, ні, але ми впевнені, що ви знаєте його ім’я. Уорен Баффет — один із найуспішніших і найбагатших інвесторів, статки якого на жовтень 2024 року становлять 143,4 мільярди доларів, що гарантує йому 6 місце у рейтингу найбагатших людей у світі. Проте його будинок — це не розкішна вілла на березі океану, а звичайне сімейне гніздечко в спокійному районі Омахи, Небраска, вартістю 850 000 доларів, який багатій придбав за 31 500 доларів у 1958 році.
Іншим чудовим прикладом є Інгвар Кампрад — засновник IKEA, який у своїх інтервʼю повідомляв, що їздить на десятирічній Volvo і літає тільки економкласом, попри те, що покупка приватного чартеру була б лише краплею в океані його величезного багатства. Його будинок, як не дивно, також обставлений недорогими меблями з IKEA.
Девід Грін є засновником і генеральним директором компанії рукоділля Hobby Lobby. Компанія налічує понад 1 000 магазинів у 48 штатах та забезпечує роботою 46 000 громадян. Бізнесмен є відданим християнином, засновником Музею Біблії у Вашингтоні, відкриття якого коштувало понад 500 мільйонів доларів. Він не літає першим класом, коли їздить у справах, і витрачає більшу частину свого статку на благодійність. Грін досі залишається одним з найбільших меценатів християнської спільноти, а його щедрість сягає понад пів мільярда доларів.
Що ж роблять такі люди, як Уоррен Баффет, Інгвар Кампрад та Девід Грін щоб досягти успіху? Давайте детальніше розглянемо, які саме звички дозволяють їм зберігати баланс між матеріальним добробутом та особистими цінностями і при цьому залишатись одними із найзаможніших людей світу 👇
Формула багатства: звички, що працюють
Том Корлі, експерт з багатства та американський дослідник, присвятив роки вивченню звичок, мислення й поглядів багатих людей. Після знайомства з 233 мільйонерами, чий середній чистий капітал становив 4,3 мільйона доларів, автор дізнався про їхнє походження, цінності, кар’єрний шлях та найголовніше — ставлення до своїх грошей. Його дослідження показали, що 20% мільйонерів заробили свій перший мільйон у 30-35 років, дарма що мали середній рівень доходу. Що ж обʼєднує цих людей на думку Тома Корлі та що робить з них мільйонерів, крім стану їх банківського рахунку?
У подальшому тексті ми розглянемо результати багаторічного дослідження Тома Корлі, і поговоримо про ключові звички, особливості мислення та цінності, які, за думкою Корлі, є спільними для більшості мільйонерів.
1. Відсутність боргів
Борги — це не лише фінансова проблема, а й психологічний тягар. Мільйонери, як правило, мають спокійний та впевнений стан духу, який дозволяє їм приймати зважені рішення. Саме тому вони уникають боргів, розуміючи, що свобода від фінансових зобов’язань — це один з найважливіших ключів до щастя. Перевірити стан своїх боргів можна вже зараз. А за посиланням ми розповідали про те, як свідомо підходити до кредитних зобовʼязань та знизити рівень фінансового стресу.
2. Замовчування статків
Є велика кількість заможних людей, які живуть скромно і не демонструють свій капітал через розкішний спосіб життя. Вони можуть їздити на звичайних автомобілях і жити в робочих кварталах, адже як ніхто інший розуміють правила розумного споживання. І такий економний спосіб мислення також поширюється на їхній відпочинок та розваги. Близько 96% сказали, що їх відпустка коштувала менше ніж 6 000 доларів на рік, а 41% витратили на відпочинок менш як 3 000 доларів на рік. Ба більше, 84% поділилися, що вони ніколи не грають в азартні ігри, хоча завжди мають можливість.
3. Благодійність та зацікавленість у соціальних проєктах
Філантропія серед мільйонерів досить поширене явище. 72% опитаних присвячували волонтерству в місцевих некомерційних організаціях щонайменше 5 годин на місяць. Понад 25% були членами рад директорів благодійних фондів. Активна участь у виборчому процесі також була характерною для мільйонерів: понад 83% регулярно голосували на федеральних, державних та місцевих виборах.
Вдячні за власний успіх, більшість заможних людей вважають своїм обов’язком допомагати молодим спеціалістам. Вони вірять, що освіта та менторство — це найкращий спосіб віддячити суспільству. 73% опитаних зазначили, що їх мотивує бажання стати менторами, щоб передати молодим спеціалістам той цінний досвід, який колись допомогли здобути їм.
4. Планування бюджету
Майже половина опитаних мільйонерів, які самі напрацювали свій капітал були такими собі заощаджувачами-інвесторами, які відкладали понад 20% свого доходу з першого дня роботи. Навіть більше, усі люди, яких Том інтерв’ював у рамках свого проєкту, мають якусь форму пенсійних заощаджень і більше одного джерела доходу: 65% мають три потоки доходу, 45% мають чотири потоки, а 29% мають п’ять потоків. Так, фінансова грамотність та розмір статку напряму залежать від уміння диверсифікувати капітал. А що це таке і як кожен охочий може самостійно знизити фінансові ризики читайте за посиланням.
5. Позитивне мислення
Невдача для мільйонерів — це не перешкода, а скоріше досвід, що загартовує. Аж 63% опитаних визнали, що успіх часто супроводжується ризиком. Біля 27% респондентів зізналися у невдачах, але зазначили, що це не зламало їх. Більшість забезпечених людей, а саме 80%, завжди мають чітку мету і незламну віру в себе, що й допомагає їм долати будь-які труднощі.
6. Дисципліна
Ранок — це час, коли людина закладає фундамент свого успіху. Мільйонери не просто живуть роботою — 73% опитаних працюють по 58 годин на тиждень, а й планують кожну хвилину свого дня. Більше ніж 44% заможних людей прокидаються за кілька годин до початку робочого дня, щоб встигнути спланувати графік та попрацювати над своїми проєктами. Понад 81% респондентів використовують списки завдань, щоб підвищити свою продуктивність. Це дозволяє їм досягати більших результатів за менший час та моніторити кількість закритих задач.
7. Інвестиції
Інвестиційні стратегії заможних людей часто стають предметом досліджень та обговорень, адже саме вони формують сучасний фінансовий світ. Інвестування допомагає зберегти капітал від інфляції, забезпечує пасивний дохід та дозволяє пережити короткострокові коливання ринку. Хоча кожен мільйонер має свою унікальну інвестиційну стратегію, існують певні тенденції вкладення коштів, характерні для цієї групи людей:
- Нерухомість — класичний актив, який завжди був популярним серед інвесторів. Вона може приносити стабільний дохід від оренди та зростати в ціні з часом.
- Акції — інвестиції в акції окремих компаній або індексні фонди дозволяють брати участь у зростанні бізнесу. Мільйонери часто використовують різноманітні інвестиційні стратегії.
- Приватні інвестиції — вкладення коштів у приватні компанії, стартапи або венчурні фонди. Це більш ризикований, але й прибутковий вид інвестицій.
- Альтернативні інвестиції — інвестиції в мистецтво, вино, дорогоцінні метали, криптовалюти та інші нетрадиційні активи.
- Бізнес — багато мільйонерів продовжують інвестувати в розвиток свого бізнесу або створюють нові проєкти.
Як застосувати звички мільйонерів у своєму житті
Ми вже ознайомилися з тим, які звички допомогли багатьом людям досягти фінансового успіху. Тепер поговорімо про те, як ви можете застосувати ці знання на практиці 👇
- Сформуйте фінансову подушку безпеки. Заощаджені кошти допоможуть почувати себе комфортніше та, у випадку необхідності, покрити неочікувані витрати не вдаючись до кредитів. З часом накопичена сума може стати стартовим капіталом для інвестицій, що допоможе вам збільшити свої заощадження.
- Складіть детальний бюджет. Ведіть записи про всі витрати протягом місяця та розподіліть доходи таким чином, щоб покрити всі необхідні опції й залишити певну суму для заощадження. Ваш бюджет може змінюватися з часом, тому регулярно переглядайте його і вносьте необхідні корективи.
- Інвестуйте в себе. Читайте книги, відвідуйте онлайн-курси, вебінари або офлайн-тренінги, які допоможуть освоїти нові навички або поглибити наявні знання. Обовʼязково спілкуйтеся з людьми з різних сфер, діліться своїм досвідом, піклуйтеся про своє здоровʼя та займайтеся тим, що приносить задоволення.
- Навчайтесь на помилках. Кожна помилка — це можливість зрозуміти, що було зроблено неправильно і знайти нове рішення. Аналізуйте свої промахи, робіть висновки та рухайтеся далі.
- Вірте в себе. Віра надає нам внутрішньої сили, яка допомагає долати перешкоди та рухатися вперед. Коли ми віримо у свої можливості, ми готові докладати максимум зусиль для досягнення цілей.
Пам’ятайте, що багатство — це не лише про гроші. Це про свободу, можливості та самореалізацію. Важливо розуміти, що шлях до фінансової незалежності — це тривалий процес, який вимагає наполегливості, терпіння і дисципліни. Не очікуйте миттєвих результатів, але будьте впевнені, що ваші зусилля будуть винагороджені.
А ще слідкуйте за оновленнями та новинами EasyPay, щоб першими дізнаватися про найвигідніші пропозиції та зручні платіжні інструменти!